Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
"Bądźmy świadkami miłości"
Od wtorkowego wieczoru obchodzimy w rzeszowskiej Bazylice wielki odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. W kolejnych jego dniach, a więc we czwartek, piątek i sobotę, wierni gromadzili się na porannych Mszach świętych, aby wsłuchiwać się w Słowo Boże, a wieczorem miały miejsce pielgrzymki z dekanatów sąsiadujących z Rzeszowem (we czwartek z Dekanatu Sokołów Małopolski, w piątek z Dekanatu Sędziszów Małopolski, a w sobotę z Dekanatu Głogów Małopolski). Uroczystym Mszom świętym przewodniczyli księża dziekani w koncelebrze kapłanów ze wspomnianych dekanatów. Odpustowi towarzyszy hasło: "Bądźmy świadkami miłości".
Każdego dnia wieczorem miały miejsce koncerty: we czwartek odbył się koncert w wykonaniu nauczycieli i uczniów ze Szkoły Muzycznej nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie, w piątek - koncertowały chóry mieszane z Rzeszowa i Łańcuta, a sobotni wieczór uświetniła młodzież salezjańska pod dyrekcją księdza Andrzeja Szpaka.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.