Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
11 VIII 2019 r. - XIX niedziela zwykła
1. We czwartek  15 sierpnia przypada w naszej Bazylice Odpust Wniebowzięcia NMP, w tym dniu mija 506 rocznica objawienia się tutaj pobożnemu Jakubowi Ado, Matki Bożej. Porządek Mszy Świętych  jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za fundatorów i dobrodziejów kościoła i klasztoru. O godz. 18.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Kazimierz Górny wraz z kapłanami naszego dekanatu. Kazania będzie głosił o. Piotr Czapliński – Pasjonista, który po Mszach św. będzie zbierał ofiary na wymianę dachu na Domu Miłosierdzia w Smotryczu na Ukrainie.  Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy św.
 
2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy. 
 
3. W najbliższą sobotę - 17 sierpnia o godz. 21.00 w ramach wakacyjnego kina plenerowego w naszych Ogrodach wyświetlony zostanie film pt. "Kret" – reż. Rafael Lewandowski.
 
4. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przypadają:
· w środę – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
· w piątek – wspomnienie Św. Beatrycze Silvy, dziewicy;
· w sobotę – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera;
 
5. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się recital organowy w ramach 'Podkarpackiego Festiwalu Organowego' wystąpi prof. Władysław Szymański - rektor Akademii Muzycznej w Katowicach. Również dzisiaj zapraszamy  na Nieszpory o godz. 18.00.   
 
6. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny lub inne uroczystości rodzinne składamy nasze franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga, opieki NMP Pani Miasta Rzeszowa oraz ciepła i życzliwości od ludzi na każdy dzień Waszego życia. 
 
7. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: śp. Józefa-Anna Konieczna, zam. przy ul. Marszałkowskiej 15. Zmarłą parafiankę polećmy w ufnej modlitwie Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!
Autor:Klasztor / 2019-08-11
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.