Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
12 Niedziela Zwykła. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
1. Informujemy, że zarząd naszej bernardyńskiej prowincji zakonnej dokonał zmian personalnych w naszym klasztorze:
-   funkcję wikarego klasztoru, czyli zastępcy przełożonego objął o. Artur Stępień z naszego klasztoru;
-   o. Rafał będzie nadal pełnił urząd proboszcza parafii i prowadził projekt rozbudowy klasztoru wraz z ogrodami;
-   funkcję wikariusza parafii obejmie o. Marian Wachowicz z Przeworska, gdyż ojciec Samuel Węgrzyn został skierowany do pracy w Czechach;
-   funkcję ekonoma klasztoru ma objąć o. Emil Basak z Warszawy;
-   z naszego klasztoru odejdąteż: o. Kamil Dziedzic (do Kalwarii Zebrzydowskiej),o. Hieronim Staroń(doWłoch)i o. Paweł Furmanik(do Warszawy);
-   funkcję katechety w szkole specjalnej podejmie o. Fabian Wikiera, który odbywał u nas praktykę diakońską, a kilka dni temu przyjął święcenia kapłańskie.
 
2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi p. Jan Trzciański, który gorliwie pracuje w kiosku klasztornym, zakrystii, a także pomaga w utrzymaniu porządku w kościele i wokół niego. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona jutro o 18.30.
,
3. We wtorek odbędzie się ostatnia przed wakacjami katecheza audiowizualna. Wraz z gościem spotkania – p. Robertem Tekielim, specjalistą od toksycznych ruchów religijnych, new age’u i psychomanipulacji, przyjrzymy się problemowi sekt i spróbujemy zastanowić się jak uchronić się przed ich działaniem. Spotkanie rozpocznie się o 19.10.
 
4. We środę o 10.30 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do Zespołu Szkół im. UNICEF, zaś wieczorem na 18.30 zapraszamy wszystkich, którzy chcą wyrazić swoją wdzięczność Ojcom odchodzącym z naszego klasztoru. Wtedy też naszą modlitwą obejmiemy o. Władysława, który w tym dniu obchodzić będzie swoje imieniny zakonne.
 
5. W piątek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu w naszej Bazylice można uzyskać odpust. Msze święte będą sprawowane o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.30 i 18.30.
 
6. W tym dniu kończy się rok szkolny. Msza święta dziękczynna dla uczniów Zespołu Szkół im. Towarnickiego będzie odprawiona o 7.30, natomiast dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 o 9.00.
 
7. W czasie wieczornej Mszy będziemy modlić się w intencji solenizata – o. Pawła, a po Eucharystii zapraszamy mężczyzn do auli Jana Pawła II, gdzie odbędzie się spotkanie „męskiej grupy”, pt. „Jezus – ideał dla mężczyzny”. Spotkania duszpasterstwa mężczyzn prowadzi o. Wiktor.
 
8. W najbliższą niedzielę o 12.00 w naszej Bazylice obchodzić będziemy uroczystość prymicyjną o. Fabiana Wikiery, który w naszym kościele odbywał praktykę duszpasterską, a od sierpnia podejmie pracę w tutejszym kościele. Do udziału we Mszy świętej zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie działające przy klasztorze, a zwłaszcza ministrantów i Franciszkańską Młodzież Oazową.
 
9. W dniach od 2 do 5 lipca w naszym Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się Kalwaryjskie Dni Młodzieży. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Więcej informacji na stronie www.kdm2012.pl
 
10. W poniedziałek, 2 lipca br. duszpasterze nauczycieli organizują wyjazdy autokarowe na 75. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę. Informacje na www.pcen.pl
 
11. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.00
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.