Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
18 VIII 2019 r. - XX niedziela zwykła
1. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że we wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl lub w parafii Bożego Miłosierdzia w Białej.
 
2. W piątek 23 sierpnia w Nowym Żmigrodzie odbędą się uroczystości ku czci błogosławionego księdza Władysława Findysza, pierwszego męczennika komunizmu w Polsce, wyniesionego na ołtarze, zmarłego w 1964 roku.
 
3. W najbliższą sobotę – 24 sierpnia w ramach Kina Plenerowego na naszych Ogrodach o godz. 21 zostanie wyświetlony film pt.: DZIEŃ KOBIET – w reż. Marii Sadowskiej. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 
4. W następną niedzielę 25 sierpnia w katedrze rzeszowskiej będą miały miejsce Dożynki Diecezjalne, czyli dziękczynienie Bogu za chleb, plony ziemi oraz pracę rolnika. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00. w Parku Papieskim, następnie Msza Święta o godz. 12.00.
 
5. W imieniu o. Piotra i sióstr Szarytek na Ukrainie serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na Dom Miłosierdzia w Smotryczu. Zebrano kwotę 22 tysiące sto złotych.
 
6. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Bernarda, opata i dra Kościoła, wielkiego czciciela M. B., w środę św. Piusa X, papieża, w czwartek NMP Królowej, w sobotę św. Bartłomieja, Apostoła.
 
7. Trwa czas wakacji, urlopów i wczasów. Zachęcamy do religijnej lektury i prasy katolickiej. W naszym sklepiku można zakupić ciekawe książki, w tym najnowsze wydanie Białego Kruka, ilustrowaną pozycję Czesława Ryszki pt: Kto z Bogiem a kto z diabłem. Autor analizuje współczesne czasy i ukazuje duchowe zagrożenia dla naszej wiary i naszego narodu.
 
8. Zapraszamy do naszej kawiarenki, gdzie oprócz kawy, ciast i lodów, znaleźć można coraz szerszy asortyment ziół, syropów, maści, kremów i miodów ze sprawdzonych pasiek.
 
9. Wczoraj odszedł do Pana nasz parafianin śp. + Władysław Rembisz. Jego duszę, oraz naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
Autor:Klasztor / 2019-08-18
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.