Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2. Męska Droga Krzyżowa
Podobnie jak roku temu mężczyźni, którzy brali udział w rekolekcjach dedykowanych dla nich zostali zaproszeni na drogę krzyżową. Wyruszyła ona o 19.00 z placu św. Jana z Dukli przed Bazyliką do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym. Trasa liczyła 18 km, a w tym roku w wydarzeniu wzięło udział 108 mężczyzn (rok wcześniej grupa liczyła 95 osób).
Uczestnicy zatrzymywali się przy wyznaczonych wcześniej 14 stacjach, aby rozważać Mękę Pańską. Pierwsza grupa dotarła do Borku po 23.15. O północy o. Wiktor P. Tokarski OFM wraz z przeorem konwentu Dominikanów o Romanem Bakalarzem OP i o. Ekspedytem Osiadaczem OFM celebrowali Mszę świętą na zakończenie nabożeństwa. We Mszy wzięli udział wszycy uczestnicy MDK, a także ich bliscy, którzy przybyli na samą Eucharystię. Współorganizatorami 2MDK byli: Męska Grupa działająca przy naszym klasztorze oraz Klub Ojca z parafii OO. Dominikanów w Rzeszowie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.