Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
21 VII 2019 r. - XVI niedziela zwykła
1. Dzisiaj od godz. 14.30 do 18 w naszym Bernardyńskim Centrum można zapisać się na 42 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską do Grupy św. Jana z Dukli. W przyszłą Niedziele 28 lipca od godz. 14 w Oratorium w Centrum będzie Msza św. i spotkanie przed pielgrzymkowe. Po Mszy św. będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę. Wszystkich, którym pozwala czas i siły zapraszamy, aby wyruszyli z nami na szlak.
 
2. Dzisiaj rozpoczynamy XX Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o kulturę, roztropność i odpowiedzialność. Grzechy nadmiernej prędkości, wymuszania pierwszeństwa i braku uprzejmości wobec pieszych niestety są nagminne. Wielu pieszych czy rowerzystów niespodziewanie w targujących na przejście, grzeszy brakiem wyobraźni i odpowiedzialności za swoje i cudze zdrowie i życie. Pan Bóg głupoty nie usprawiedliwia i od niej nawet św. Krzysztof nie uchroni. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i modlić się za kierowców, na parkingu pod Ogrodami. Przy tej okazji zbierać będziemy ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
 
3. Wczoraj, filmem „Zimna wojna” reż. Pawła Pawlikowskiego, na naszych Ogrodach rozpoczęła się II edycja Wakacyjnego Kina Plenerowego. W tym roku filmy wyświetlane są w każdą sobotę do końca sierpnia o godz. 21. Program i tytuły spektakli można zaleźć w Internecie pod hasłem: wakacyjne kino plenerowe w Rzeszowie. Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną ilość leżaków, można zabrać ze sobą stołeczek.
 
4. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: jutro święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, w środę św. Kingi, dziewicy, w czwartek święto św. Jakuba, Apostoła, w piątek św. Joachima i Anny, rodziców Maryi Panny.
 
5. Niezmordowanie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, lektury religijnej i Pisma św. Spróbujmy w wakacyjnym czasie odpocząć od telewizorów, Internetu, telefonów i tabletów. Na te sprawy również musimy spojrzeć w wymiarze moralnej odpowiedzialności za siebie i bliźnich. W naszym sklepiku można zakupić ciekawą, ilustrowaną książkę: Dzieje i przesłanie Modlitwy Ojcze nasz. Zapraszamy też do naszej kawiarenki przy Ogrodach, gdzie codziennie można wypić dobrą kawę, zjeść smaczne ciasta i lody. 
 
6. Wszystkim, którzy rozpoczynają kolejny tydzień pracy życzymy zdrowia i sił. Tym, którzy rozpoczynają urlopy życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Zapowiadane są znowu upały, apelujemy o roztropne korzystanie ze słońca, ale też używanie wody. Przypominamy, że w świątyni obowiązuje nas odpowiedni strój, nie tylko podczas Mszy św.
Autor:Klasztor / 2019-07-21
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.