Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
22 Niedziela Zwykła
1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze święte z tej okazji zostaną odprawione wg następującego porządku:
-   w poniedziałek o 8.00 – dla Zespołu Szkół im. Towarnickiego;
-   w poniedziałek o 9.00 – dla Szkoły Podstawowej nr 1;
-   we środę o 10.30 – dla Zespołu Szkół im. UNICEF.
Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Zachęcamy też do przystępowania do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
2. We wtorek zapraszamy na pierwszą po wakacjach katechezę audiowizualną. Gościem spotkania będzie Piotr Stępniak – gangster, który 24 lata swojego życia spędził w więzieniu odsiadując kary za rabunki, tortury, wymuszanie haraczy i gwałty. Katecheza, pt. „Gangster na usługach Jezusa” rozpocznie się jak zwykle o 19.10.
 
3. W najbliższy piątek rozpoczynamy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Na 18.00 zapraszamy na nieszpory Maryjne, a potem na Mszę świętą z kazaniem, której przewodniczyć będzie ks. bp Edward Białogłowski. Po Mszy świętej – koncert muzyki organowej w wykonaniu dr Tomasza Zająca.
 
4. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia NMP. Msze święte w naszej Bazylice będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Uroczystej sumie o 12.00 przewodniczyć będzie ks. dr Tadeusz Wyskiel, Dziekan Dekanatu Rzeszów-Fara. Po wieczornej Mszy świętej odbędzie się koncert uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej im. Kilara w Rzeszowie.
 
5. Program na dalsze dni odpustu podamy w przyszłą niedzielę. Dzisiaj informujemy jeszcze tylko, że Pielgrzymka Rodzin Diecezji Rzeszowskiej i uroczyste zakończenie odpustu nastąpi w uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej (12 września) o g. 18.00.
 
6. Szczegółowy program uroczystości odpustowych dostępny jest na naszej stronie internetowej, plakatach i ulotkach, które można zabierać z przedsionka kościoła.
 
7. Młodzież pragnącą w przyszłym roku przystąpić do Bierzmowania zapraszamy w piątek, 14 września o 19.00 do auli bł. Jana Pawła II.
 
8. W wyniku huraganów ucierpiało ponad 100 domów w naszej Diecezji. Rzeszowska „Caritas” organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych. W naszym kościele ofiary do puszek będziemy zbierać w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.
 
9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
-   we czwartek – dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych; zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o 18.30;
-   w piątek – I piątek miesiąca września; Msze święte z kazaniem o 9.00 i 18.30; spowiedź od 6.00 do 12.00 i od 14.30 do 19.00; spowiedź dzieci o 16.00 i Msza święta dla nich o 16.30.
 
10. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Dobrodziejom naszego Sanktuarium i Klasztoru. Kilka dni temu odebraliśmy z renowacji jedną z sukienek Matki Bożej. Od wczoraj można ją oglądać w cudownej kaplicy. Dzieło renowacji było możliwe dzięki Waszym ofiarom i życzliwości. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 
11. Informujemy też, że na ukończeniu są już prace związane z przygotowaniem nowych koron dla Matki Bożej Rzeszowskiej i Dzieciątka Jezus. Uroczystość rekoronacji planowana jest na 12 września przyszłego roku.
 
12. W kiosku klasztornym można zakupić pamiątki z naszego Sanktuarium, książki i prasę katolicką. Polecamy szczególne figurki Matki Bożej Rzeszowskiej i obrazki z Jej wizerunkiem.
 
13. Na 18.00 zapraszamy jeszcze na adorację Najświętszego Sakramentu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.