Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
26 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbieramy datki na utrzymanie Radia Via. Zachęcamy do wsparcia tego ważnego dla miasta i Podkarpacia medium katolickiego.
 
2. Dzisiaj od 12.00 do 18.00 na rzeszowskim rynku odbywają się obchody Światowego Dnia serca. Można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarzy specjalistów. Wydarzenie połączone jest z występami artystycznymi i atrakcjami dla dzieci.
 
3. Jutro zaczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o 17.45. Zapraszamy na nie całe rodziny, dzieci i młodzież, osoby starsze i samotne. Modlitwa różańcowa należała do ulubionych modlitw bł. Jana Pawła II. Niech nasz udział w nabożeństwach w kościele, albo rodzinna modlitwa różańcowa w domach będą świadectwem naśladowania Papieża – Polaka.
 
4. W poniedziałek rozpoczynamy też triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Msze święte z rozważaniami poświęconymi założycielowi naszego Zakonu sprawowane będą o 9.00 i 18.30.
 
5. We wtorek, 2 października w ramach katechez audiowizualnych odbędzie się spotkanie z Brygidą Grysiak, telewizyjną dziennikarką sejmową aktywnie zaangażowaną w obronę ludzkiego życia. Spotkanie, pt. „Wybrałam życie” rozpocznie się o godzinie 19.30. W zakrystii dostępne są plakaty reklamujące to spotkanie. Będziemy wdzięczni, gdy zechcecie zabrać je ze sobą i rozwiesić w dozwolonych miejscach w Rzeszowie i poza jego granicami.
 
6. We środę po Mszy świętej wieczornej (około 19.15) będzie miało miejsce nabożeństwo „Transitus” upamiętniające śmierć świętego Franciszka z Asyżu. Zapraszamy do udziału wszystkich sympatyków Biedaczyny z Asyżu, a zwłaszcza Franciszkański Zakon Świeckich i Franciszkańską Młodzież Oazową.
 
7. We czwartek – w uroczystość św. Franciszka, Msze święte w naszej Bazylice będą sprawowane wg porządku świątecznego, a więc o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.30 i 18.30. Wieczorna Msza święta będzie sprawowana w intencji powołań.
 
8. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiadać będziemy od 6.00 do 19.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi na 16.00 i na Mszę świętą o 16.30.
 
9. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą  i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o 9.00. W tym dniu w godzinach przedpołudniowych odwiedzać będziemy chorych w naszej parafii.
 
10. Sobota będzie też dniem imienin o. Artura Stępnia – zastępcy przełożonego klasztoru i katechety. Dziękując Ojcu Arturowi za wszelkie dobro, którego Bóg udziela nam przez jego ręce, zapraszamy na Mszę świętą w intencji solenizanta o 18.30.
 
11. Istniejący przy naszym klasztorze „Teatr młodych” zaprasza na przedstawienie o świętym Franciszku z Asyżu, które zostanie wystawione trzykrotnie w przyszłą niedzielę w auli bł. Jana Pawła II. Zapraszamy o godzinie 13.00, 16.00 i 19.30.
 
12. W niedzielę organizowana jest Krucjata modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny połączona z przemarszem od Krzyża na Placu Śreniawitów do naszej Bazyliki. Początek o 15.00. Na zakończenie marszu – Msza święta o 16.30 pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.
 
13. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus;
- we wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
- we czwartek – uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego zakonu;
- w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.
 
14. Zapraszamy do kiosku klasztornego, w którym można kupić katolickie tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny”, książki o tematyce religijnej i pamiątki z naszego Sanktuarium. W sposób szczególny polecamy płyty DVD z zapisem katechez audiowizualnych.
 
15. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.