Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
27 Niedziela Zwykła
1. W dniu dzisiejszym „Teatr młodych” działającyprzy naszym klasztorzepod opieką o. Konstancjusza, zaprasza na półgodzinne przedstawienie poświęcone osobie św. Franciszka z Asyżu. Spektakl będzie wystawiony w auli bł. Jana Pawła II o 13.00, 16.00 i 19.30.
 
2. Również dzisiaj o 15.00 na Placu Śreniawitów rozpocznie się krucjata różańcowa. Na zakończenie marszu o 16.30 ks. bp Edward Białogłowski odprawi Mszę świętą w naszej Bazylice.
 
3. Zachęcamydo uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane sącodziennie o 17.45. Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi. Niech wspólna modlitwa różańcowa będzie umocnieniem naszej wiary i miłości.
 
4. W dniach od 7 do 13 października przeżywamy68. Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy, aby dostrzegać w swoim otoczeniu ludzi, którzy potrzebują od nas wsparcia emocjonalnego lub materialnego. Zachęcamy też do włączania się do zespołu „Caritas”, który działa przy naszym Sanktuarium niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Spotkania zespołu odbywają się w poniedziałki o g. 16.00.
 
5. Informujemy, że przygotowaliśmy już terminarz Mszy świętych na 2013 rok. Jużdzisiaj możnapomyśleć o ważnych rodzinnych wydarzeniach, które chcielibyśmy polecić Bogu w czasie Eucharystii (urodziny, imieniny, rocznice i jubileusze małżeńskie). Warto też pamiętać o modlitwie dziękczynnej za otrzymane łaski i o Mszach za zmarłych.
 
6. Informujemy o możliwości rezerwacji terminu Mszy świętejnawet z dużym wyprzedzeniem. Wtymprzypadku koniecznebędzie potwierdzenienajpóźniej 2 miesiące przed planowanym terminem odprawienia Mszy świętej. Jeśli nie otrzymamy potwierdzenia w stosownym czasie, rezerwacja zostanie anulowana.
 
7. Przypominamy, że w naszej Bazylice odprawiamy Msze święte gregoriańskie. Jest to 30 Mszy świętych sprawowanych dzień po dniu w intencji jednej osoby zmarłej. Można też zamawiać nowenny mszalne. Jest to 9 kolejnych Mszy świętych o uproszenie jakiejś szczególnej łaski (np. uzdrowienie z choroby, szczęśliwą operację, albo znalezienie pracy).
 
8. W zeszłym tygodniu zebraliśmy 2173 zł przeznaczone na utrzymanie Katolickiego Radia Via. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoją ofiarę, a także przedstawicielom Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej, którzy przeprowadzili zbiórkę.
 
9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   we wtorek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
-   we czwartek przypada 50 rocznica otwarcia Soboru Watykańskiego II; w tym dniu rozpocznie się też ogłoszony przez papieża Benedykta XVI Rok Wiary; zapraszamy na uroczystą inaugurację Roku Wiary do katedry rzeszowskiej na godzinę 18.00;
-   w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie bp Edward Białogłowski; prosimy o modlitwęw intencji czcigodnego solenizanta.
 
10. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy XII Dzień Papieski. W tym dniu przy każdym kościele organizowana będzie zbiórka do puszek na stypendia papieskie dla ubogiej młodzieży.
 
11. W tym dniu będzie miała też miejsce uroczysta inauguracja Roku Wiary w naszej Bazylice. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godzinie 12.00.
 
12. W kiosku klasztornym można nabyć książki o tematyce religijnej i pamiątki z naszego Sanktuarium. Zachęcamy, aby w rozpoczynającym się Roku Wiary sięgać do Pisma Świętego, a także Katechizmu Kościoła Katolickiego, który jest ważną księgą naszej wiary.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.