Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
27 Niedziela Zwykła
1. W dniu dzisiejszym swoje zakonne imieniny obchodzi o. Artur Stępień, wikariusz naszego klasztoru. Uroczysta Msza święta z tej okazji zostanie odprawiona o g. 12.00. Czcigodnemu solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i radości z obowiązków pełnionych w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
2. Dzień dzisiejszy jest w naszej Ojczyźnie dniem jedności z chrześcijanami prześladowanymi w Syrii. Prosimy o modlitwę w intencji naszych braci, którzy cierpią z powodu wiary w Jezusa Chrystusa, a także datki, które Caritas Polska przekaże Kościołowi w Syrii.
 
3. Popołudniu zapraszamy na III Rzeszowską Krucjatę Różańcową. W programie: 15.00 - koronka pod krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów, a następnie przemarsz do naszej Bazyliki i  o 16.30 Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego.
 
4. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej Bazylice sprawowane są codziennie o 17.45. Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci i młodzież.
 
5. W najbliższy wtorek w naszej Bazylice będzie miała miejsce pierwsza w nowym cyklu „Katecheza Audiowizualna”. Zapraszamy na spotkanie z Patrycją Hurlak, aktorką znaną z takich seriali jak „Klan”, „Na Wspólnej”, czy też „Blondynka”. Nasz gość podzieli się z nami świadectwem swojego nawrócenia i nowego życia w Jezusie Chrystusie. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę-świadectwo, pt. „Nawrócona wiedźma”. Zapraszamy na g. 19.10.
 
6. W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy 8-tygodniowe Seminarium Odnowy Wiary, które wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym prowadzi Witek Wilk. Jest ono szansą dla wszystkich, którzy chcą odkryć w swoim życiu żywego Boga i nawiązać z Nim osobistą relację. Kolejne spotkanie odbędzie się we środę o 19.15. Będzie to też ostatnia szansa, by dołączyć do ponad 200-osobowej grupy przeżywającej seminarium. Serdecznie zapraszamy!
 
7. W najbliższą sobotę w Kościele powszechnym przeżywać będziemy Światowy Dzień Maryjny. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na różaniec w łączności z Ojcem świętym Franciszkiem o 17.45 oraz na Mszę świętą o 18.30, której przewodniczyć będzie ks. inf. Wiesław Szurek.
 
8. W przyszłą niedzielę przypada XIII Dzień Papieski. W tym dniu zbierane będą datki do puszek na stypendia papieskie dla ubogiej młodzieży.
,
9. Z tej okazji w dniach od 11 do 13 października w godzinach od 8.00 do 18.00 organizowana jest IV edycja Pielgrzymowania z bł. Janem Pawłem II po Rzeszowie. Pielgrzymi szlak wyznaczają miejsca związane z osobami, które Jan Paweł II wyniósł na ołtarze. Jest wśród nich także nasza Bazylika związana z osobą św. Jana z Dukli. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję.
 
10. Młodzież, która chce przyjąć w tym roku szkolnym Sakrament Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek po Mszy świętej wieczornej w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego (wejście od korytarza przy Bazylice, albo od strony Ogrodów Bernardyńskich). Spotkania prowadzi o. Amos.
 
11. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Zarząd Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie informuje, że IX Podkarpackie Święto Miodu odbędzie się 12 października 2013 roku, na terenie obiektów Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
 
12. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę składali datki na Katolickie Radio Via. Do puszek zebraliśmy 2931 zł, a indywidualny ofiarodawca przekazał na ten cel 10 000 zł. Cała kwota zostanie przekazana dyrekcji radia. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy też, że Msze święte z naszej Bazyliki transmitowane są na antenie Radia Via w każdą środę i sobotę o 18.30.
 
13. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo różańcowe o 17.45
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.