Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
27 Niedziela Zwykła
1. W minionym tygodniu O. Radosław Gulba z naszego klasztoru został skierowany przez O. Prowincjała do pracy we Włoszech, natomiast do naszej Wspólnoty Zakonnej przybył O. Zefiryn Mazur. Dziękujemy O. Radosławowi za posługę duszpasterską pośród nas, a O. Zefirynowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej, aby jego posługiwanie w sanktuarium było jak najowocniejsze.
 
2. W poniedziełek 6 X przypadają imieniny zakonne O. Artura, który w naszej Wspólnocie pełni funkcje: wikarego i ekonoma klasztoru, jest katechetą oraz opiekunem Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej i LSO. Ojcu solenizantowi życzymy obfitych duchowych darów i opieki Maryi i polecamy go waszym modlitwom. Tych, którzy zechcieliby osobiście złożyć solenizantowi życzenia i otoczyć go modlitwą, zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.30.
 
3. W dniach od 5 do 19 października w Rzymie odbędzie się III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Synodu.
 
4. We wtorek 7 X obchodzić będziemy wspomnienie M. B. Różańcowej. Wszystkie osoby należące do Żywego Różańca przy naszym Sanktuarium w tym dniu zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwie Różańcowym, natomiast tradycyjnie w II niedzielę miesiąca – 12 X zapraszamy do udziału w Mszy św. o godz. 7.30, po niej zmiana tajemnic i spotkanie zelatorów z nowym opiekunem Wspólnoty Różańcowej, którym został O. Zefiryn.
 
5. Jest już przygotowany terminarz Mszy św. na rok 2015. Od jutra 6 X można w zakrystii zarezerwować terminy i zamówić Msze św. na przyszły rok.
 
6. Każda parafia jest odpowiedzialna za przygotowanie wiernych mieszkających na jej terenie do przyjęcia sakramentów świętych, w tym również ważnego sakramentu bierzmowania. W środę 8 X zapraszamy młodzież gimnazjalną, ale również i starszą, która chce przyjąć sakrament bierzmowania, na spotkanie z O. Amosem, który w tym roku prowadzi przygotowanie do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. O godz. 18.30 udział w Mszy św. w Bazylice, a po niej spotkanie formacyjne w Bernardyńskim Centrum.
 
7. W minioną Niedzielę Wspólnota Odnowy w Duchu św. przy naszym Sanktuarium zbierała do puszek ofiary na nasze diecezjalne Katolickie Radio VIA. Zebrano kwotę: 2 386 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 
8. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. Szczególnie zachęcamy rodziców z dziećmi, które dostaną specjalne naklejki za udział w Różańcu.
 
9. W Liturgii Kościoła wspominamy:
- we wtorek – Najświętszej. Maryi Panny Różańcowej
- w czwartek – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Intencja ogólna modlitwy na miesiąc październik: Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.
 
10. W przyszłą niedzielę 12 X 2014 r. będziemy przeżywali w całej Polsce XIV Dzień Papieski pod hasłem:  Jan Paweł II – Świętymi bądźcie. Wydarzenie to ma na celu:
- promowanie kultury chrześcijańskiej i nauczania papieskiego pogłębianie więzi z Jezusem Chrystusem i Jego Kościołem
- pielęgnowanie pamięci o osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II.
 Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. „Żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z parafii, których edukacja wspierana jest z ofiar zebranych przez młodzież franciszkańską do puszek. Szczególnym wydarzeniem edukacyjnym Dni Papieskich 2014 będzie Pielgrzymowanie ze św. Janem Pawłem II po Rzeszowie w dniach od 10 do 12 X po sześciu kościołach stacyjnych, do których należy również nasza Bazylika.
 
Włączmy się jeszcze w modlitwę do św. Rodziny w intencji rozpoczynającego się dzisiaj w Rzymie Synodu:
 
Jezu, Maryjo i Józefie w Was kontemplujemy blask prawdziwej miłości, do Was zwracamy się z ufnością.
Święta Rodzino z Nazaretu, uczyń także nasze rodziny środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy, autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi.
Święta Rodzino z Nazaretu niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza przemocy, zamknięcia i podziałów: ktokolwiek został zraniony albo zgorszony niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.
Święta Rodzino z Nazaretu, oby Synod Biskupów mógł przywrócić wszystkim świadomość sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny, jej piękna w Bożym zamyśle.
Jezu, Maryjo i Józefie usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania. Amen.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.