Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
29 Niedziela Zwykła
1. Przeżywamy dziś „niedzielę misyjną” i z tej okazji gościmy w naszej Bazylice misjonarza z Argentyny o. Sylwana Jędrykę, który głosi Słowo Boże, a po zakończeniu Mszy św. przy wyjściu będzie zbierał ofiary na pomoc naszym zakonnym misjonarzom. Prosimy o wsparcie dla tych, który niosą Dobrą Nowinę w krajach misyjnych.
2. Dzisiejsza taca także w całości przeznaczona jest na misje.
3. Dziś odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych, które polega na liczeniu wiernych obecnych na Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św.
4. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiejodbędzie się w sobotę 26 października br. o godz. 9.00 w Parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie.
5. OrganizatorzyKoncertu Jednego Serca Jednego Ducha zapraszają w niedzielę 27 października br. o godz. 12.00 na Mszę św. do naszej Bazyliki, po niej ok. 13.00 na Różaniec z rozważaniami Jana Budziaszka oraz ok.13.30 do WDK-u (ul. Okrzei) na promocję płyt CD i DVD 2013.
6. Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowiezaprasza kantorów i animatorów muzycznych oraz dyrygentów zespołów działających przy kościołach na zajęcia w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. Kształcenie trwa 2 lata i przeznaczone jest dla osób od 14 roku życia. Zapisy do 26 października. Informacje na www.unanime.pl lub 733-046-646.
7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
-  w poniedziałek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
-  we wtorek – wspomnienie bł. Jana Pawła II z tej racji Msze św. z kazaniem o 9.00 i 18.30; w Roku Wiary można w tym dniu zyskać odpust zupełny
-  w środę – święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej Prowincji
8. Jest już terminarz Mszy św. na rok 2014. W zakrystii można zamawiać intencje lub dokonywać rezerwacji terminów na przyszły rok, które należy potwierdzić 2 miesiące wcześniej. W zakrystii można zostawiać też kartki wypominkowe z imionami naszych zmarłych, które będą odczytywane w listopadzie przed wieczorną Mszą św. odprawianą w ich intencji.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i pamiątek w kiosku klasztornym.
10. Dzisiaj i przez cały październik zapraszamy na wspólny Różaniec o 17.45. 
Autor:AS / 2013-10-20
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.