Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiaj w naszej wspólnocie witamy serdecznie brata diakona Amosa Smolarka, który do końca maja będzie odbywał w naszym klasztorze praktykę duszpasterską przygotowując się do przyjęcia święceń kapłańskich. Jego osobę polecamy Waszej życzliwości i pamięci.
 
2. W zeszłym tygodniu przeprowadziliśmy składkę do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Zebraliśmy 2940 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i członkom zespołu „Caritas” działającego przy naszym klasztorze za przeprowadzenie zbiórki.
 
3. Caritas Diecezji Rzeszowskiej po raz kolejny dla uczczenia św. Kazimierza organizuje „Rzeszowskie Kaziuki” – kiermasz piernikowych serc. Przy naszym kościele Franciszkańska Młodzież Oazowa rozprowadza piernikowe serca. Zebrane fundusze posłużą, jako pomoc dla polskiej młodzieży z Kazachstanu, Rumunii, Uzbekistanu i Ukrainy, która rozpoczęła studia na Uniwersytecie Rzeszowskim.
 
4. Jutro swoje imieniny obchodzić będzie bp Kazimierz Górny. Księdza biskupa otoczmy naszą wdzięczną modlitwą. Prosimy też o modlitwę za kardynałów, którzy w najbliższych dniach zbiorą się na konklawe, by wybrać nowego papieża.
 
5. We wtorek będzie miała miejsce katecheza audiowizualna, pt. „Feministki a potrzeby kobiet”. Wraz z Agatą Puścikowską, dziennikarką „Gościa Niedzielnego” spróbujemy zastanowić się postulatami feministek dotyczącymi życia i roli kobiety we współczesnym świecie.
 
6. We czwartek zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o 18.30, w czasie której modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 
7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 17 marca w naszym kościele rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, a dzień później „2. Męskie Rekolekcje u Bernardynów”. W wielkopostnych zamyśleniach poprowadzi nas o. Mirosław Bijata, paulin z Wrocławia. Zachęcamy, aby już dzisiaj zaplanować sobie uczestnictwo w rekolekcjach.
 
8. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45. Szczegółowy plan nabożeństw pasyjnych został opublikowany na plakacie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej www.bernardyni.rzeszow.pl
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić prasę katolicką, książki oraz pamiątki z naszego Sanktuarium.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.