Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
30 Niedziela Zwykła, Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła
1. Dzisiaj zapraszamy na promocję płyt z koncertu: Jednego Serca Jednego Ducha 2014. Wprogramie: o godz. 12.00 - Msza św. naszej w Bazylice, o 13.00 Różaniec z rozważaniem Jana Budziaszka, a następnie o 13.30 Agapa i prezentacja płyt w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie na ul. Okrzei 7.
 
2. 26 października przypada Światowy Dzień Donacji i Transplantologii, który ma nas uwrażliwić i bardziej otworzyć  na temat dawstwa narządów, szpiku kostnego oraz krwi na rzecz drugiej osoby.
 
3. Dzisiaj w naszym mieście ma miejsce uroczystość odsłonięcia  pomnika Jana Pakosławica ze Strożysk, pierwszego właściciela Rzeszowa. Pomnik jest usytuowany na skwerze między gmachem NFZ a Zamkiem Lubomirskich.
 
4. Tradycyjnie w każdy wtorek zapraszamy osoby ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Św., oraz sympatyków na godz. 17.15 na wspólną modlitwę przed Najśw. Sakramentem do kaplicy M.B. Rzeszowskiej, a następnie na Eucharystię i spotkanie modlitewno-formacyjne w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. Wspólnotę prowadzi O. Zefiryn Mazur.
 
5. W piątek, 31 października wchodzi  na ekrany film „Matteo”, dokument pokazujący skutki działania złego ducha, ale także interwencję Bożą, przez posługę o. Matteo, egzorcysty, od którego śmierci minęło 400 lat.  Film będzie wyświetlany w kinie „Zorza” w Rzeszowie. Od 21 listopada będzie można w tym kinie obejrzeć także film „Karolina”, w związku z setną rocznica jej śmierci. Zapraszamy do skorzystania z tej oferty.
 
6. W związku z wejściem w życie przepisu o obowiązku używania elementów odblaskowych przez  pieszych  po zmierzchu poza obszarem zabudowanym Polskie Radio Rzeszów i Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie organizować będą przy okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych rozdawanie elementów odblaskowych odwiedzającym podkarpackie cmentarze. Ciągle na naszych polskich drogach najwięcej ginie osób pieszych, bardzo prosimy o używanie elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni na drodze.
 
7.  We wtorek liturgiczne święto św. Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza.
 
8. W sobotę Uroczystość Wszystkich Św., każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Natomiast na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 będzie odprawiona Msza św., a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. W naszej świątyni procesje za zmarłych zarówno 1-go jak i 2-go listopada będą miały miejsce wieczorem o godz. 17.45.
 
9. W przyszłą Niedzielę 2-go listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2-go listopada mogą pod zwykłymi warunkami zyskać dla zmarłych odpust zupełny. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, w dniach od 1 do 8-go listopada zyskają odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, w pozostałe dni roku jest on tylko cząstkowy.
 
10. Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Jedną z formtej modlitwy są tzw. Wypominki. Pod chórem znajdują się gotowe kartki, które można zabrać do domu, czytelnie wypisać imiona zmarłych a następnie złożyć w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlić się będziemy codziennie w bazylice przez cały listopad.
 
11. W ostatnim tygodniu października gorąco zapraszamy na Różaniec, który w naszej Bazylice codziennie jest rozważany o godz.17.45. Jest to szczególnie cenna modlitwa, którą Maryja ofiarowuje nam jako ratunek dla świata. Możemy ją również ofiarować naszym zmarłym.
 
12. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności śp. Władysława Dudek, zam. przy ul. Podchorążych 2. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.