Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
30 VI 2091 r. - XIII niedziela zwykła
1. Dzisiaj nasza parafia uwielbia Boga za dar kapłaństwa dla naszego współbrata o.  Maksymina Ferenca, który podczas Mszy św. prymicyjnej o godz. 12, dziękuje za to szczególne powołanie. Misja kapłana jest dzisiaj trudna. Polecamy go waszej modlitwie i prosimy módlcie się również o nowe i dobre powołania z naszych rodzin.
 
2. Ubiegłej Niedzieli dziękowaliśmy za posługę w naszym Sanktuarium współbraciom, którzy Decyzją Zarządu Prowincji zmienili miejsce pracy. Dzisiaj witamy pośród nas tych, którzy podejmują pracę tutaj, a są to: o. Lucjusz, o. Leon, o. Emil, o. Dominik i br. Ananiasz – zakrystian. Przybyłym współbraciom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej naszej Rzeszowskiej Pani i powierzamy ich waszej modlitwie.
 
3. Przypominamy, że zapisy na Pieszą Rzeszowską Pielgrzymkę (04 - 13.08) do Grupy św. Jana z Dukli będą prowadzone w naszym Centrum w Niedziele: 21 i 28 lipca od godz. 14.30 do 18 oraz 29 i 30 lipca od godz. 16 do 19. 
 
4. W tym roku mija 10- ta rocznica utworzenia w rzeszowskiej diecezji wspólnoty wdów konsekrowanych. Diecezjalnym duchowym opiekunem jest kustosz naszego Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, o. Rafał Klimas.
Kim są wdowy konsekrowane?
To wdowy, które żyjąc w swoich rodzinach, po odpowiedniej formacji, poprzez obrzęd błogosławieństwa dokonany przez biskupa, gorliwie podejmują służbę Bogu i ludziom. Misją wdowy jest zaangażowanie w modlitwę Kościoła i głoszenie Chrystusa osobistym świadectwem w środowisku, w którym żyją.
Wdowy poprzez comiesięczne spotkania, dni skupienia oraz rekolekcje podejmują formację duchową. Więcej informacji o istocie konsekracji osób świeckich można znaleźć w książce, która dzisiaj rozprowadzana jest w kruchcie kościoła. Dochód z tego opracowania wdowy pragną przeznaczyć na organizowane we wrześniu ogólnopolskie sympozjum poświęcone Stanowi Wdów Konsekrowanych. Zachęcamy do zapoznania się z tą duchowością, która sięga czasów apostolskich, a obecnie odradza się w Kościele.
 
5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w którą odwiedzimy chorych naszej parafii. 
 
6. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Tomasza Apostoła, w sobotę Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można zakupić w naszym sklepiku, zapraszamy też do naszej kawiarenki przy Ogrodach.
 
8. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście udając się do świątyni czy kaplicy uwielbiali Boga i szanując świętość miejsca, przywdziewali odpowiedni strój; spodnie co najmniej do kolan i okryte ramiona. 
Autor:Klasztor / 2019-06-30
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.