Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
34 Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
1.Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia.
Zamknięciem Drzwi Świetych w Bazylice św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty Franciszek oficjalnie zakończy Rok Święty Miłosierdzia.
My wszyscy w duchowej łączności z Papieżem na wszystkich Mszach św. dokonujemy Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W Katedrze tego aktu dokona(ł) ks. Bp Ordynariusz o godz. 12.00 wraz z udziałem Akcji Katolickiej, KSM-u i wiernych diecezjan.
 
2. W ubiegła niedzielę po Mszach świętych członkowie naszej Caritas w zbiórce pieniędzy na wsparcie prześladowanych katolików w Aleppo w Syrii oraz w Libanie dzięki Waszej ofiarności zebrali 4.560 zł. Wszystkim składamy serdeczne: Bóg zapłać.
 
3. Br. Wawrzyniec i br. Symeon roznoszą na terenie naszej parafii opłatki na stół wigiliny poświęcone przez o. Proboszcza. Informujemy, że nikt więcej nie jest upoważniony przez nas do ich roznoszenia. Porządek roznoszenia opłatków zamieszczony jest na w gablocie kościelnej. Prosimy o zapoznanie się z nim, aby przynajmniej jedna osoba obecna była w domu. Bracia rozpoczynają wizyty od godz. 16.00. Ofiary złożone przez was przy tej okazji przeznaczymy na konieczne remonty w klasztorze.
 
4. W związku z wczorajszą, już ponowną w ostatnim czasie, kradzieżą w naszym kościele, która miała miejsce w czasie nabożeństwa, prosimy, aby być czujnym i nie zostawiać na ławce za sobą torebek lub saszetek z dokumentami i portfelami kiedy klękamy.
 
5. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
- w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP
- we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, Patronki muzyki kościelnej - z tej okazji Panu Michałowi, naszemu organiście, oraz członkom Chóru wyrażamy wdzięczność za ubogacanie liturgii i życzymy, aby ta posługa przynosiła jak najwięcej satysfakcji i duchowych owoców
- w czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy, męczenników
- w sobotę – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana
 
6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Maria Lenart z ul. M. Konopnickiej 3  oraz  +Zdzisław Jan Krzyżanowski z ul. M. Konopnickiej 6.
Autor:AS / 2016-11-20
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.