Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Adwentu
1. Nieustająco zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Młodzież i dorosłych zapraszamy codziennie na g. 6.00, natomiast dzieci na 17.00 w najbliższy poniedziałek i środę. Zakończenie rorat nastąpi w sobotę o g. 6.00. Porannej Mszy świętej będzie przewodniczyć ks. bp Kazimierz Górny.
 
2. Przedświąteczna spowiedź odbywa się wg następującego porządku:
-   dzisiaj spowiadamy od 6.00 do 13.15, a następnie od 14.45 do 19.30;
-   od poniedziałku do piątku spowiadać będziemy w godzinach od 6.00 do 19.00;
-   w Wigilię Bożego Narodzenia spowiedź zacznie się o 6.00 a zakończy o 12.00;
-   w tym roku w uroczystość Bożego Narodzenia nie będziemy pełnić posługi w konfesjonale.
 
3. W wigilię Bazylika zostanie zamknięta w południe i poddana ostatnim przygotowaniom na święta. Nie będzie wieczornej Mszy o 18.30. W związku z tym informujemy, że zamówiona wcześniej Msza za zmarłego Albina będzie odprawiona o 8.00.
 
4. Zachęcamy do zachowania tradycyjnych polskich zwyczajów w wigilię. W tym dniu staramy się pojednać z naszymi wrogami, a także zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie wieczerzy wigilijnej, przed połamaniem się opłatkiem, modlimy się wspólnie i odczytujemy fragment Pisma świętego o narodzeniu Chrystusa. Niedopuszczalne jest spożywanie alkoholu w czasie wieczerzy i przed pasterką. Niech ten niezwykły wieczór będzie wypełniony atmosferą życzliwości i wzajemnej miłości, a nasze domy rozbrzmiewają kolędami. Nie zapomnijmy też o tych, którzy pozostają samotni w domach.
 
5. Serdecznie zapraszamy na pasterkę do naszej Bazyliki, która rozpocznie się o północy. Taca z pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 
6. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny, a w kiosku klasztornym zakupić świece Caritas na wigilijny stół.
 
7. W dzień Bożego Narodzenia, jak i w drugi dzień świąt – Msze święte w naszej Bazylice sprawowane będą wg porządku niedzielnego. W pierwszym dniu o 7.30 Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. bp Edward, natomiast w drugi dzień o 12.00 – ks. bp Kazimierz.
 
8. Dzisiaj kończymy zbieranie produktów żywnościowych dla biednych z naszej parafii. W tym roku, dzięki zaangażowaniu parafialnego zespołu „Caritas”, Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej i osób, które składały produkty żywnościowe do kosza w kościele i ofiary do skarbony przy ołtarzu św. Franciszka, udało się zgromadzić bardzo wiele darów. Składamy najserdeczniejsze podziękowania za Wasze serca wrażliwe na potrzeby ubogich i za ciężką pracę naszych wolontariuszy. Wszystkim czyniącym dobro przypominamy o słowach Jezusa „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych moich najmniejszych, mnieście uczynili” (Mt 25, 40).
 
9. Osoby objęte pomocą naszej „Caritas”, jak i innych potrzebujących zapraszamy po odbiór darów w najbliższy wtorek w godzinach od 16.00 do 18.00.
 
10. W kiosku klasztornym dostępne są cztery nowe płyty DVD z zapisem katechez audiowizualnych z ostatnich miesięcy, m. in. z czerwcowego spotkania z Krzysztofem Ziemcem oraz poruszające świadectwo Dobromira Makowskiego, pt. „Byłem marionetką diabła”. Serdecznie zapraszamy!
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.