Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 VII 2019 r. - XIV niedziela zwykła
1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę (4 – 13 sierpnia) do Grupy św. Jana z Dukli odbywać się będą w naszym Centrum w niedziele 21 i 28 lipca od godz. 14.30 do 18. Natomiast spotkanie przed pielgrzymkowe, również w Bernardyńskim Centrum będzie miało miejsce w dniu 28 lipca o godz. 14. Do udziału w pielgrzymce serdecznie zaprasza, o. Rafał Klimas, przewodnik grupy św. Jana z Dukli.
 
2. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 
3. Jutro w liturgii Kościoła czcimy św. Jana z Dukli, bernardyna, którego trumienka z relikwiami przywieziona została z Lwowa w 1945 roku, a w 1974 przewieziona została do rodzinnego miasta św. Jana. Zachęcamy do nawiedzania Sanktuarium św. Jana w Dukli, oraz Pustelni św. Jana, urokliwie położonej pod szczytem góry Zaśpit.
 
4. We wtorek w liturgii Kościoła wspominamy św. męczenników franciszkańskich: Mikołaja Picka i towarzyszy, którzy w XVI w. zamordowani zostali w Holandii przez Kalwinów, w środę wspominamy św. Weronikę Giuliani, dziewicę, w czwartek św. Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika, w sobotę św. Pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta.
 
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, lektury religijnej i Pisma św., które można zakupić w naszym sklepiku. Zapraszamy też do naszej kawiarenki przy Ogrodach na dobrą kawę, ciasta i lody, oraz bogaty asortyment leczniczych, ziołowych specyfików zakonnych.
 
6. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście udając się do świątyni czy kaplicy uwielbiali Boga i szanując świętość miejsca, przywdziewali odpowiedni strój; spodnie co najmniej do kolan i okryte ramiona. Dotyczy to zarówno kobiet jak też i mężczyzn. 
Autor:Klasztor / 2019-07-07
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.