Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
8 IX 2019 r. - Uroczystość Narodzenia N.M.P.
1. 20 lat temu w 1999 roku Ojciec św. Jan Paweł II ustanowił M. B. Rzeszowską Patronką Miasta. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. 
Odpust ku czci naszej Matki, rozpoczęliśmy wczoraj wieczorem Maryjnymi Nieszporami, a zakończymy centralną Mszą św. 12 września na Ogrodach o 18. 
Odpust, to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Dzisiaj przypada 256 rocznica koronacji M.B. Rzeszowskiej papieskimi koronami.
 
2. Po raz drugi w ramach Odpustu, na naszych Ogrodach odbędzie się Piknik Rodzinny z różnymi atrakcjami dla dzieci, zabawą, występami zespołów muzycznych i tanecznych. Rozpoczęcie Pikniku o godz. 13, a zakończenie o 16.30 koncertem pt.: „Muzyka Moniuszki w Ogrodach Bernardyńskich” w 200. Rocznicę Urodzin Kompozytora”, w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej, oraz solistów. W programie: pieśni, arie, utwory orkiestrowe Stanisława Moniuszki. Wstęp wolny. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 
3. Wszystkich ludzi chorych i niepełnosprawnych zapraszamy szczególnie  w dniu 11 września w środę, na specjalne nabożeństwo dla chorych. O godz. 12.00 Msza św. z błogosławieństwem lurdzkim i sakramentem namaszczenia. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy w środę. O godz. 17.30 Różaniec w Cudownej Kaplicy przed Figurą Matki Bożej, o 18 Msza św. i po niej Akt Zawierzenia oraz Apel Jasnogórski.
W czwartek 12 września Uroczystość Pani Rzeszowa, porządek Mszy św. niedzielny. Centralna Uroczystość na ołtarzu polowym w Ogrodach o godz. 18.00. Po Mszy św. na scenie w Ogrodach odbędzie się Musical o św. Franciszku z Asyżu.
 
4. Szczegółowy program całego Odpustu wyłożony jest na ołtarzu św. Józefa i św. Jana z Dukli, bardzo prosimy zabierzcie go do domu, aby zapoznali się z nim również wasi bliscy.
 
5. We wtorek o godz. 17w Auli naszego Centrum odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Bardzo gorąco zapraszamy młodzież naszej parafii, która przygotowywała się w ubiegłym roku do bierzmowania oraz uczniów klas szóstych i siódmych. Przypominamy, że sakrament Bierzmowania jest wyrazem troski o rozwój swojej wiary, dlatego wymagany jest, aby zostać rodzicem chrzestnym i przy zawarciu małżeństwa.
 
6. W naszym sklepiku można zakupić rzeźbione w drewnie i złocone figurki Matki Bożej Rzeszowskiej. Nie są tanie, bo ich wykonanie jest bardzo pracochłonne. Planujemy na Adwent wykonać znacznie tańsze z żywicy. Zapraszamy też do naszej kawiarenki zaopatrzonej w miód bernardyński i nowe zakonne zioła.
 
7. Przy okazji Odpustu pragniemy gorąco podziękować wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom za życzliwość. W waszych intencjach modlimy się każdego dnia i polecamy opiece Maryi. Obecnie przygotowywane są dwa zamykane konfesjonały i klęczniki do kaplicy św. Jana Pawła II. Ufamy, że na Adwent będą już gotowe, a my dzięki waszej ofiarności nie będziemy się zadłużać, bo jeden konfesjonał to kwota 25 tysięcy złotych. 
 
8. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. + Tomasz Skorupka, zam. przy ul. Grottgera. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2019-09-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.