Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Adwent w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Okres, którym go rozpoczynamy nazywamy Adwentem (łac. adventus - przyjście). Przez 26 dni będziemy się przygotowywać do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a także Paruzji, czyli powtórnego przyjścia Chrystusa na Ziemię. W tym wyjątkowym czasie towarzyszy nam osoba Najświętszej Maryi Panny, która przez swoją modlitwę i przykład życia pomaga w przygotowaniu serc na przyjęcie Jej Syna Jezusa Chrystusa.

W owocnym przeżyciu okresu Adwentu może nam pomóc pogłębione życie modlitwy, przystępowanie do Sakramentu Pokuty i Pojednania, a także udział w mszach świętych roratnich, które w naszym kościele sprawowane są codziennie (oprócz niedziel) o 6.00. W tym roku te Msze święte transmitowane są przez Radio Via, dzięki czemu wspólnota modlitwy obejmuje nie tylko osoby uczestniczące w modlitwie w kościele, ale także te łączące się z nami poprzez fale radiowe. 

Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, które w naszym kościele będą trwały od 7 do 15 grudnia. Więcej informacji nt. temat można znaleźć tutaj.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.