Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Boże Narodzenie w Bazylice
Jak co roku obchody uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczęliśmy Pasterką – Eucharystią sprawowaną o północy, upamiętniającą objawienie Bożego wcielenia wobec pasterzy, prostych mieszkańców miasteczka Betlejem. Mszy Świętej i słowo Boże wygłosił do nas J. E. bp Kazimierz Górny.
25 grudnia Mszy o godzinie 7.30 przewodniczył J. E. ks. bp Edward Białogłowski. Z kolei 26 grudnia, w drugi dzień świętowania Bożego Narodzenia grono zacnych gości dopełnił biskup ordynariusz, ks. Jan Wątroba, który modlił się z nami w czasie sumy o godzinie 12.00.
Uroczystość Bożego Narodzenia, zwłaszcza w kościołach franciszkańskich wiąże się z pielęgnowaniem tradycji budowania szopki. Nad konstruowaniem betlejemskiej scenerii w naszej bazylice czuwał br. Wawrzyniec. Zachęcamy do nawiedzania sanktuarium i przybliżania sobie tajemnicy Wcielenia także poprzez to urokliwe dzieło.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.