Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Centralna uroczystość odpustowa
Główna celebracja liturgiczna w uroczystość Wniebowzięcia NMP rozpoczęła się o 16.30 na placu przed kościołem. Poświęcono odnowioną figurę św. Jana z Dukli, nowe drzwi do Bazyliki, a także odnowione i rozbudowane organy. Uroczystości przewodniczył gość z Rzymu - J. E. ks. abp Edward Nowak, który wygłosił okolicznościową homilię. We Mszy świętej wzięli też udział biskupi rzeszowscy: Kazimierz Górny i Edward Białogłowski, wikariusz prowincji OO. Bernardynów o. Andrzej Pabin, przedstawiciele kurii Diecezji Rzeszowskiej, kustosze sanktuariów w Leżajsku i Dukli, kapłani z Rzeszowa oraz przedstawiciele władz miasta, województwa podkarpackiego i sejmiku wojewódzkiego.
W homilii ksiądz arcybiskup podkreślił między innymi jubileusz 400-lecia fundacji kościoła i klasztoru Bernardynów w Rzeszowie, która miała miejsce w 1610 roku, a także srebrny jubileusz kapłaństwa kustosza Sanktuarium o. Rafała Klimasa. Uroczystość transmitowana była przez Katolickie Radio Via.

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.