Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Cztery odsłony rekolekcji
W tym roku rekolekcje wielkopostne odbyły się w naszej Bazylice w czterech odsłonach. Główne rekolekcje (6-9 kwietnia) adresowane do parafian, jak i wszystkich sympatyków naszego Sanktuarium oraz 3. Męskie Rekolekcje u Bernardynów (7-9 kwietnia) prowadził ks. Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej i odpowiedzialny za Nową Ewangelizację z ramienia Episkopatu Polski. W swoim nauczaniu w ramach rekolekcji ogólnych ksiądz biskup skupił się na papieskim liście na Wielki Post, akcentując potrzebę troski o ubogich wyrażającą się przez "jałmużnę, która ma nas zaboleć". Męskie Rekolekcje przyciągnęły do Bazyliki grupę kilkuset mężczyzn, którzy przez trzy wieczory słuchali rozważań skupionych na osobie św. Józefa. Warto też dodać, że rekolekcje prowadzone przez biskupa Rysia były po transmitowane przez Katolickie Radio Via. 
Warto też wspomnieć o pozostałych inicjatywach rekolekcyjnych w Sanktuarium. W dniach od 10 do 12 marca o. Dobromił M. Godzik OFM wraz z młodzieżą z Dulki przeprowadził trzydniowe rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Drugie szkolne rekolekcje (7-9 kwietnia), tym razem adresowane o młodzieży z Zespołu Szkół im. Towarnickiego prowadził ks. Mateusz Czubak z Diecezji Siedleckiej. Wraz z nim z młodymi ludźmi spotkali się zaproszeni goście: Marcin Jakimowicz i Maciej Sikorski oraz wspólnota "Cenacolo".

Fot.: Piotr Szobak; AmSm

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.