Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa
W pierwszy piątek Wielkiego Postu, już po raz dwudziesty wierni uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Podobnie jak w latach minionych, wzięło w niej udział kilka tysięcy osób, które z zapalonymi świecami przeszły spod Krzyża Ofiar Stalinizmu na Placu Śreniawitów obok Zamku, ulicą Szopena, aleją Lubomirskich, ulicą 3 Maja, przez plac Farny, ulicą Sokoła do Bazyliki OO. Bernardynów. Uroczystą procesję poprowadził ks. bp Edward Białogłowski, a wśród zgromadzonych znaleźli się między innymi harcerze i służby mundurowe. W tym roku rozważania do Drogi Krzyżowej przygotował ks. dr Paweł Synoś z Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, a prowadzili je klerycy z WSD w Rzeszowie oraz Marta Januszewska z Katolickiego Radia Via.
Dla większości, nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest przede wszystkim okazją do głębokiej modlitwy oraz zastanowienia się nad sobą i swoim życiem. To także okazja, aby zachęcić innych do miłości i dobrych uczynków.
Na zakończenie Drogi Krzyżowej, w Sanktuarium Pani Rzeszowa została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Edward Białogłowski.
W homilii ks. biskup podkreślał, że Wielki Post jest nam wszystkim bardzo potrzebny, ponieważ daje więcej możliwości i czasu, abyśmy zastanowili się nad tym, co jest najważniejsze w życiu chrześcijańskim. Nawiązując do słów papieża Benedykta XVI,  przypomniał, że Wielki Post to czas, w którym mamy zatroszczyć się nie tylko o swoje zbawienie, ale także drugiego człowieka.
Mówiąc o zagrożeniach dla jedności Kościoła, wskazał na pychę, arogancję oraz ignorancję religijną. Zachęcał także do czytania i rozważania Pisma Świętego oraz sięgania po prasę katolicką, czemu sprzyja okres Wielkiego Postu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.