Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Dziękczynienie za posługę bpa Kazimierza
W Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, Mszy Świętej o godzinie 6.00 w cudownej kaplicy Matki Bożej, przewodniczył J. E. ks. bp. Kazimierz Górny, pierwszy Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Eucharystia stała się okazją do wyrażenia wdzięczności Księdzu Biskupowi za życzliwość dla klasztoru i sanktuarium podczas Jego posługi pasterskiej, a także za szczególne zaangażowanie w szerzenie kultu Maryi – patronki miasta Rzeszowa. Ksiądz Biskup miał nieoceniony wkład w zatwierdzeniu przez Stolicę Apostolską tytułu „Pani Rzeszowa” dla Maryi czczonej łaskami słynącej figurze w naszym kościele, ustanowienia liturgicznego święta Matki Bożej Rzeszowskiej i podniesienia świątyni do godności bazyliki mniejszej.
Na zakończenie Mszy Świętej Biskup Senior przekazał na ręce Ojca Kustosza Wiktora P. Tokarskiego okolicznościowe błogosławieństwo papieskie dla braci naszego klasztoru i wiernych gromadzących się w świątyni z racji jubileuszu 500-lecia objawień. Warto nadmienić, że ten dokument został osobiście podpisany przez Ojca Świętego Franciszka. Wyraz podziękowania ze strony klasztoru i wiernych uczęszczających do Sanktuarium stanowiła kopia cudownej figury przekazana Księdzu Biskupowi przez przedstawicieli wspólnot i grup duszpasterskich.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.