Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Dzień Chorego

W 1992 r. Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II ustanowił w Kościele powszechnym Światowy Dzień Chorego wyznaczając jako datę obchodów dzień 11. lutego. Dzisiaj, po raz osiemnasty główna celebracja liturgiczna w Diecezji Rzeszowskiej była sprawowana w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.

Chorzy, ich opiekunowie, a także przedstawiciele służby zdrowia gromadzili się w Bazylice od rana, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. O 9.00 rozpoczęła się Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Po Mszy świętej miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa w intencji chorych, a także błogosławieństwo na sposób lourdzki. Zakończeniem uroczystości była celebracja sakramentu namaszczenia chorych.

Dzięki transmisjom Katolickiego Radia Via, a także Polskiego Radia Rzeszów we wspólną modlitwę mogli  włączyć się chorzy i cierpiący nie tylko z Diecezji Rzeszowskiej, ale z całej południowo-wschodniej Polski.

 

Zdjęcia: Tadeusz Poźniak

 

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.