Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Dzień Świętości Życia i Narodowy Dzień Życia
W tym roku, z racji Oktawy Wielkanocy, w poniedziałek po jej zakończeniu, czyli 4 kwietnia, przypadła Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ta uroczystość jest także Dniem Świętości Życia, a tuż po niej obchodzimy także Narodowy Dzień Życia. W czasie wieczornej Mszy św., której przewodniczył o. Przybysław Majewski, duszpasterz parafialnej wspólnoty Adopcji Dziecka Poczętego, bardzo wielu podjeło się tego pięknego dzieła 9-cio miesięcznej modlitwy za poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone. Kazania na każdej Mszy św. głosił o. Artur Stępień, wikariusz klasztoru.
We wtorek, 5 kwietnia, w ramach diecezjalnych obchodów XII Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pod hasłem "Nowe życie w Chrystusie" w naszym Sanktuarium odmówiliśmy Różaniec w intencji Ojczyzny, a wieczornej Eucharystii "O szacunek dla życia w naszej Ojczyźnie" przewodniczył Ks.Inf. Wiesław Szurek, kazanie wygłosił Ks. Jan Kobak z Diecezjalnego Referatu Duszpasterstwa Rodzin. Obecni byli także ks. prał. Jan Młynarczyk, ks. Jerzy Buczek, ks. Stanisław Słowik oraz przedstawiciele grup duszpasterskich modlących się i stojących na straży ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszystkich powitał o. Rafał Klimas. kustosz sanktuarium.
Dzięki diecezjalnemu Katolickiemu Radio Via wielu wiernych łączylo się z nami w modlitwie.Autor:AS / 2016-04-05

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.