Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Dzień Życia Konsekrowanego (zdjecia)
2 lutego w Świeto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest także Dzień Życia Konsekrowanego. W tym roku Papież Franciszek w sposób szczególny kieruje naszą uwagę na Świętych założycieli wszystkich zakonów i zgromadzeń, gdyż ten czas ogłosił Rokiem Życia Konsekrowanego.
Z tej racji dzis o godz. 9.30 w Kościele Farnym rozpoczęło się nabożeństwo zakończone błogosławieństwem Najśw. Sakramentem, które zgromadziło osoby konsekrowane z naszego miasta i diecezji. Przewodniczył mu ks. Stanisław Kamiński - referent diecezjalny do spraw zakonnych. Obecny był także Ordynariusz Diecezji Ks. Bp Jan Watroba, ks. inf. Wiesław Szurek, licznie zebrani przedstawiciele zakonów i zgromadzeń wraz z relikwiami swoich Świętych lub Błogosławionych oraz wierni.
Następnie wszyscy procesyjnie przy śpiewie litanii przeszli do naszego Sanktuarium, aby o godz. 10.30 uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby, który wygłosił okolicznościową homilię. Wszystkie osoby konsekrowane odnowiły uroczyście swoją profesję zakonną prosząc Boga o potrzebne błogosławieństwo i łaski, wstawiennictwo Matki Bożej Rzeszowskiej oraz Świętych i Błogosławionych, których relikwie spoczywały na ołtarzu.
Autor:AS / 2015-02-02

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.