Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ewangelizacja uliczna
Kolejny dzień „Festiwalu Wiary” rozpoczął się Eucharystią celebrowaną o g. 9.00 w naszej Bazylice pod przewodnictwem ks. inf. Wiesława Szurka. Była to Msza święta sprawowana w intencji świeckich ewangelizatorów, którzy o 10.00 wyruszyli, aby głosić Dobrą Nowinę w różnych miejscach Rzeszowa i zapraszać ich na wieczorne spotkanie na Podpromiu. Pomimo niesprzyjającej pogody w ulicznej ewangelizacji wzięło udział wiele osób zaangażowanych w Odnowę w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Ruch Światło-Życie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Na zakończenie wszyscy zgromadzili się w Bazylice, aby tutaj polecać Matce Najświętszej sprawę odnowy duchowej i moralnej mieszkańców naszego miasta.
Wieczorem w hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu miało miejsce spotkanie, pt. "Ja jestem i chcę Cię uzdrowić", na które złożyła się projekcja filmu, katecheza, a także adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uzdrowienia, którą prowadził o. Wiktor Tokarski OFM, kustosz naszego Sanktuarium.

Zdjęcia: Piotr Kordyś

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.