Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Gangster na usługach Jezusa
Piotr Stępniak nosił kiedyś ksywkę "Gepard". Był niebezpiecznym przestępcą. Kradł, dokonywał rozbojów, handlował narkotykami i gwałcił. Opływał w bogactwo, ale jego życie było pełne lęku i ciemności. Osiem razy próbował popełnić samobójstwo. Gdy odsiadywał kolejną karę w więzieniu (łącznie spędził tam 24 lata), jeden ze strażników ogłosił mu Dobrą Nowinę o miłości Boga. Gepard pobił strażnika, tak że ten został odwieziony do więzienia, ale prawda o Bożej, bezinteresownej miłości została zasiana w jego sercu. Gepard zaczął czytać Pismo Święte i modlić się. Jego przemiana w więzieniu była tak niezwykła, że podejrzewano u niego chorobę psychiczną. Badania lekarskie wykluczyły jednak taką możliwość.
Obecnie Piotr Stępniak ma żonę i dzieci, a z ganstera, który służył układom mafijnym stał się Bożym gangsterem na usługach Jezusa. Wraz z innymi nawróconymi bandytami, tworząc Bożą Bandę Byłych Bandytów, jeździ po całej Polsce, głosi Ewangelię i ostrzega przed życiem, w którym nie ma Boga.
We wtorkowy wieczór w naszej Bazyllice gościliśmy Piotra Stępniaka, który wraz z przyjaciółmi podzielił się swoim świadectwem. Spotkanie odbyło się w ramach pierwszej w IV cyklu katechezy audiowizualnej.
Na kolejne spotkanie zapraszamy już 2 października o 19.30. Naszym gościem będzie dziennikarka TVN 24 Brygida Grysiak. Więcej informacji o katechezach na stronie: www.katechezy.bernardyni.rzeszow.pl

Z
djęcia: Piotr Szobak

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.