Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
II marsz różańcowy
W 27. niedzielę zwykłą rozpoczynającą w Kościele kolejny Tydzień Bożego Miłosierdzia, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej zorganizowano w stolicy Podkarpacia II Rzeszowską Krucjatę Różańcową z bł. Janem Pawłem II. Uczestnicy marszu modlitewnego za Polskę, którzy o godzinie 15.00 wyruszyli spod Krzyża Ofiar Komunizmu, przeszli ul. Szopena, Aleją Pod Kasztanami, ul. 3 Maja, przez pl. Farny do naszej Bazyliki. Uroczystej Mszy świętej o godzinie 16.30 sprawowanej w intencji Ojczyzny przewodniczył i słowo Boże wygłosił J. E. ks. bp Edward Białogłowski
W homilii ksiądz biskup nawiązując do Ewangelii, podkreślał znaczenie małżeństwa jako najstarszej instytucji powołanej do życia przez Boga. - Człowiek samotny nie czuje się w świecie dobrze, a jeśli dodatkowo nie jest związany z Bogiem osobowym, często gubi się na drogach życia.
Zaznaczał, że chociaż instytucja małżeństwa nie jest panaceum na wszystkie trudności jakich doświadczają kobieta i mężczyzna, to wspólnie łatwiej je rozwiązywać. Jezus Chrystus udziela bowiem swojej łaski, którą można otrzymać przede wszystkim przez modlitwę. Zachęcał do odmawiania zwłaszcza modlitwy różańcowej. Przypominając jej historię, podkreślił, że stanowi ona skuteczną obronę przed bezbożnym ateizmem.
Kaznodzieja powołując się na list Episkopatu Polski czytany tego dnia podczas pozostałych Mszy świętych, zachęcał, aby w przyszłą niedzielę w czasie kolejnego Dnia Papieskiego wesprzeć rodziny borykające się z problemami. Coraz częściej wielu rodziców nie stać na zapewnienie swoim dzieciom odpowiedniego wykształcenia. Tegoroczny Dzień Papieski będzie przebiegał pod hasłem: „Błogosławiony Jan Paweł II, papież rodziny”. Przypomniał osobę naszego Rodaka, który zawsze był zatroskany o małżeństwo i rodzinę. 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.