Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
III niedziela Adwentu
1.Weszliśmy w ostatni tydzień Adwentu, czas bezpośredniego przygotowania do nadchodzących świąt. Wszystkich, którzy jeszcze duchowo nie przygotowali się do przeżycia narodzenia Syna Bożego a naszego Zbawiciela, zachęcamy aby skorzystali z sakramentu pokuty. Dzisiaj spowiadamy podczas każdej Mszy św., a od jutra przez cały tydzień spowiadać będziemy codziennie od godz. 6 rano do godziny 19 wieczorem. Bardzo prosimy, abyście nie odkładali pojednania z Bogiem na ostatnie dni, dajmy wtedy szansę tym, którzy z zagranicy przyjadą na święta. Przypominamy również, że przed pojednaniem z Bogiem, trzeba najpierw pojednać się z ludźmi.

2. Jeszcze przez cały tydzień zapraszamy na Msze św. roratnie z kazaniem, które w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej sprawujemy o godzinie 6 rano
Dodatkowo odprawiamy roraty dla dzieci, we wtorki i w czwartki o godz. 16.30.

3. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki, byśmy nie zaprzepaścili tego pięknego polskiego zwyczaju w wigilijny wieczór. Kiedy składamy sobie życzenia, łamiąc się chlebem, dzielimy się sercem i miłością, a może czasem przełamujemy też jakąś niechęć do siebie nawzajem.

4. W najbliższy wtorek i środę (19 i 20 grudnia) od godz. 15.30 do 18, Parafialny Zespół Caritas wydawał będzie żywność dla osób objętych stałą opieką. Gdyby był ktoś ubogi, kto nie ma za co zrobić zakupów, również serdecznie zapraszamy.

5. Przy ołtarzu św. Franciszka do wtorku jest jeszcze kosz, na trwałe produkty żywnościowe dla ubogich. Będziemy wdzięczni za każdy podarunek.

6. W piątek, na rzeszowskim Rynku odbędzie się misterium Wigilii Bożego Narodzenia organizowane przez Miasto. W programie: wspólne życzenia, żywa szopka, oraz występ zespołów dziecięcych.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu ostatnią Mszę św. odprawimy o godzinie 15. Nie będzie Mszy św. o 16.30 i 18.30. Równocześnie przypominamy, że niedzielnej Mszy św. nie zastępuje Pasterka o północy, gdyż ona należy już do Bożego Narodzenia, kiedy również mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Zgodnie z postanowieniem II Polskiego Synodu Biskupów, „zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w wigilię Bożego Narodzenia, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce".

8. Już dzisiaj informujemy, że w naszej parafii wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 8 stycznia, a jej porządek podamy w poświątecznym czasie.

9. Zachęcamy do czytania Pisma św., religijnych książek i prasy katolickiej, którą możemy zakupić w naszym sklepiku. Ciekawe artykuły znajdziemy w "Gościu niedzielnym" i "Źródle", a w "Niedzieli" także aktualności z diecezji.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. + Maria Kielar zam. przy ul. Sienkiewicza. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.

Autor:Klasztor / 2017-12-17
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.