Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
III niedziela wielkanocna
1.Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany list do Rzymian. Zachęcamy abyście w bieżącym tygodniu przeczytali List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
 
2. W piątek, 20 kwietnia  w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbędzie się 4 edycja „Noc na Taborze”. Jest to całonocne spotkanie z Bogiem w świadectwie, Słowie Bożym i wspólnocie wiary. Gościem specjalnym będzie grupa Wyrwani z Niewoli. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 a zakończy o 4.30 rano w sobotę. Zapraszamy młodzież w wieku 15-20 lat. bilety wstępu w cenie 5 zł są dostępne w recepcji DD Tabor oraz w Kinie Zorza w Rzeszowie.
 
3. W IV Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Wtedy rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Prosimy o modlitwę w tej bardzo ważnej sprawie.
 
4. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. wieczornej w naszej Bazylice odbędzie się spotkanie z autorami albumu dedykowanego największemu z Polaków: „Polska na szlakach św. Jana Pawła II”. Mirek i Magda Osip – Pokrywka, na slajdach pokażą nam, jak dziś wyglądają miejsca, po których wędrował Karol Wojtyła, będąc jeszcze chłopcem, później klerykiem, księdzem, biskupem i w końcu kardynałem. Wadowice i Kraków, Bieszczady i Beskidy, Tatry i Mazury – pieszo, kajakiem i na rowerze. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia albumu z autorską dedykacją.
 
5. W najbliższy wtorek przypadają imieniny naszego współbrata, o. Salwatora; duszpasterza w sanktuarium i katechety w VI Liceum w Rzeszowie. Solenizantowi już dzisiaj składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Solenizant we wtorek wieczorem przewodniczył będzie Mszy św., na którą zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć go modlitwą.
 
6. W dniu jutrzejszym Liturgia Mszy św. i spowiedź św. sprawowane będą w Oratorium, natomiast we wtorek rano ponownie otworzymy kościół.
 
7. Informujemy, że na prośby parafian, w każdą Niedzielę spowiedź św. rozpoczynamy 15 minut przed każdą Mszą św., abyście mogli w ciszy skorzystać z sakramentu pojednania a potem włączyli się czynnie w Liturgię. Bardzo prosimy, aby to uwzględnić w swoich planach korzystania ze spowiedzi świętej w Niedzielę.
 
8. W minionym tygodniu odszedł do Pana + Stefan Duda zam. ul. Sienkiewicza. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2018-04-15
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.