Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Inauguracja roku akademickiego
W bazylice bernardyńskiej wybrzmiało dziś uroczyste „Gaude Mater”, które wezwało do modlitwy zebranych na wieczornej Mszy świętej do dziękczynienia za rzeszowskie uczelnie wyższe i oświatę. Inauguracji roku akademickiego rzeszowskie środowisko akademickie dokonało u stóp Matki Bożej, gdyż pobożność i mądrość są nierozłączne jak usłyszeliśmy we wstępie do Eucharystii. Celebrowali ją wszyscy trzej biskupi diecezji: ordynariusz – Jan Wątroba, wikariusz generalny – Edward Białogłowski oraz senior – Kazimierz Górny. Godnie reprezentowane były także uczelnie wyższe Rzeszowa z władzami i pocztami sztandarowymi na czele.
Biskup Jan w kazaniu ukazywał wartości mądrości i Ewangelii opierając się o życiorys i dzieła Klemensa Aleksandryjskiego. Wskazał na Jezusa – Pedagoga, który upriorytetowuje wolność i umiłowanie prawdy jako cechy mądrego człowieka. Wolność wewnętrzna i prawda, która nadaje wartość czynionemu dobru powinny być dążeniem środowisk studentów i profesorów, a wzorem tej postawy jest dla nas Chrystus – podkreślał ksiądz biskup.

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.