Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Jubileusz Odnowy w Duchu Świętym w regionie
W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej 18 lutego br. odbyło się Czuwanie modlitewne z racji rozpoczynającego się Jubileuszu 50-lecia Odnowy w Duchu Świętym w Kościele katolickim.
W naszej bazylice gościło kilku duszpasterzy i licznie zgromadzeni członkowie ze Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z naszej diecezji oraz zainteresowani wierni. Hasłem spotkania były słowa św. Pawła z listu do Efezjan: „Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu” (Ef 6, 18).
Było to uroczyste dziękczynienie Panu Bogu za dar Odnowy w Duchu Świętym w Kościele, a szczególnie w naszym regionie, któremu towarzyszyły: wspomnienia, świadectwa, uwielbienie i dziękczynienie Panu Bogu za ten piękny Dar od Boga.
Konferencję „O początkach ruchu Odnowy w Duchu Świętym w naszym regionie” wygłosił ks. Mariusz Mik – diecezjalny moderator Odnowy w Duchu Świętym, natomiast drugą katechezę „O walce duchowej” skierował ks. Marcin Szopiński – diecezjalny egzorcysta i moderator Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”.
Eucharystii przewodniczył ks. Mieczysław Mleczko, były proboszcz i z parafii Rzeszów-Biała i założyciel  Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w tej parafii. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Mariusz Mik. Podczas spotkania uczestnicy zawierzyli Panu Bogu i Matce Najświętszej, siebie, wspólnoty, rodziny i cały Kościół katolicki.

Autor:AS / 2017-02-18
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.