Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Katecheza o reinkarnacji
W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: "Śmierć jest końcem ziemskiej pielgrzymki człowieka, czasu łaski i miłosierdzia, jaki Bóg ofiaruje człowiekowi, by realizował swoje ziemskie życie według zamysłu Bożego i by decydował o swoim ostatecznym przeznaczeniu. Gdy zakończy się "jeden jedyny bieg naszego ziemskiego żywota" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 48), nie wrócimy już do kolejnego życia ziemskiego. "Postanowione ludziom raz umrzeć" (Hbr 9, 27). Po śmierci nie ma "reinkarnacji"" (nr 1013). 
Dzisiaj w naszej Bazylice miała miejsce kolejna katecheza audiowizualna, pt. "Reinkarnacja - prawda czy fałsz?. Gościem spotkania była s. Michaela Pawlik OP.
Katechezy audiowizualne   organizowane są przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Matki Bożej Rzeszowskiej oraz Franciszkańską Młodzież Oazową. Ostatnie przed wakacjami spotkanie z tego cyklu będzie miało miejsce 22. czerwca. 

S. Michaela Pawlik, dominikanka

S. Michaela Pawlik, dominikanka
  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.