Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Kolejne dni uroczystości odpustowych

Od kilku dni w naszej Bazylice trwają uroczystości ku czci Matki Najświętszej. W tym roku mają one charakter dekanalnych Kongresów Rodzin. Codziennie wieczorem w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej gromadzą się wierni z poszczególnych dekanatów Rzeszowa, aby wraz ze swoimi duszpasterzami wsłuchiwać się w Słowo Boże i powierzać Maryi sprawy rodzin naszej Diecezji.

Kolejne trzy dni odpustowe gromadziły wiernych z dekanatów Rzeszów Zachód (środa), Rzeszów Północ (czwartek) i Rzeszów Południe (piątek). Wieczornym modlitwom przewodniczyli kolejno księża dziekani: ks. prałat Stanisław Sznajder, ks. prałat dr Ireneusz Folcik oraz ks. prałat Stanisław Tomkowicz. Słowo Boże, jak w poprzednich dniach, głosił o. Egidiusz Włodarczyk OFM z Warszawy, a tematy związane z bioetyką w konferencjach multimedialnych przybliżał ks. dr Przemysław Drąg. Środowe czuwanie zakończyło się adoracją przygotowaną przez Młodzież Franciszkańską, we czwartek w intencji powołań modlili się kapłani wraz z ks. bp Kazimierzem Górnym i ks. bp Edwardem Białogłowskim, a w piątek miał miejsce koncert przygotowany przez młodzież z chóru Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara z Rzeszowa. 

 

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.