Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Kradzież obrazu Jezusa Miłosiernego

Ze smutkiem informujemy. że w poniedziałek, dnia 9 marca, w godzinach popołudniowych została dokonana kradzież obrazu Jezusa Miłosiernego z korytarza Męki Pańskiej. Wizerunek ten był umieszczony na specjalnej podstawie na ołtarzu Krzyża Świętego, gdzie cieszył się znaczącym kultem wiernych. Sprawą zajęła się rzeszowska policja.

 

Przypomnijmy, że pierwszy taki obraz powstał zgodnie z wytycznymi udzielonymi siostrze Faustynie Kowalskiej, która w 1931 roku doznała objawienia Jezusa w postaci ukazanej potem przez malarzy. Chrystus objawiając się skromnej zakonnicy i prosząc ją o sportretowanie siebie obiecał, że każdy kto będzie czcił ten obraz nie zginie.

 

Autorem pierwszego obrazu był malarz Eugeniusz Kazimirowski. Po raz pierwszy został pokazany wiernym w 1935 roku w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli w dniu Święta Miłosierdzia Bożego w Ostrej Bramie w Wilnie. Obraz nie spodobał się Faustynie, gdyż nie odpowiadał pięknu jej wizji Jezusa. Zbawiciel powiedział jej wówczas: "Nie w piękności farby ani pędzla jest wielkość tego obrazu, ale w łasce mojej".

 

Bardziej znaną wersją jest obraz wykonany w 1943 roku przez Adolfa Hyłę. Jego kopie opatrzone słowami "Jezu ufam Tobie" w wielu różnorodnych językach są szeroko rozpowszechnione na całym świecie. Taki właśnie obraz znajdował się w naszym Sanktuarium.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.