Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Marsz dla Życia i Rodziny
„Rodzina receptą na kryzys” – to hasło III Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę, 3 czerwca przeszedł ulicami Rzeszowa. Podobne marsze zorganizowano także w 44 innych polskich miastach. Ich celem było zwrócenie uwagi na wartości rodzinne oraz poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz będący wyrazem łączności z papieżem Benedyktem XVI oraz rodzinami biorącymi udział w VII Światowym Spotkaniu Rodzin w Mediolanie, poprzedziła uroczysta Msza święta w naszej Bazylice o godzinie 15. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił J. E. ks. bp Kazimierz Górny, ordynariusz diecezji.
Podczas Mszy świętej wierni modlili się o Boże błogosławieństwo dla małżeństw i rodzin.
W homilii ksiądz biskup zachęcał, aby postawą pełną dobroci, miłości wspierać rodziny i w każdych okolicznościach bronić życia. Jest to obowiązek nie tylko chrześcijanina, ale każdego człowieka. Prosił, aby w rodzinach były pielęgnowane wiara, miłość i zgoda, a osoby starsze, cierpiące i niepełnosprawne zostały otoczone szczególną troską.
Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy marszu przeszli ulicami Jana III Sobieskiego, Targową i Mickiewicza na rzeszowski Rynek, gdzie miał miejsce rodzinny piknik zorganizowany przez rzeszowską Caritas.
Niedzielny marsz powinien stać się okazją do osobistych, rodzinnych i wspólnotowych przemyśleń nad rolą rodziny we współczesnym świecie. 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.