Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Modlitwa w intencji nienarodzonych i jubileusz diecezji

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zgromadziła na wieczornej Mszy świętej wiernych, którym sprawa ochrony ludzkiego życia jest szczególnie bliska. Podczas Eucharystii grupa kiludziesięciu osób przystąpiła do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby te zobowiązały się modlić za jedno poczęte życie rozważając codziennie jedną tajemnicę różańca, modląc się dowolnie wybraną modlitwą, a także ofiarując swoje cierpienia w intencji poczętego dziecka, a także jego rodziców. Eucharystii w asyście kapłanów diecezjalnych i zakonnych przewodniczył Ordynariusz Diecezji J. E. ks. bp Kazimierz Górny. W słowie skierowanym do wiernych ksiądz Biskup dziękował za ochocze włączanie się w krucjatę modlitwy w intencji nienarodzonych.

Dzisiajsza uroczystość miała także drugi ważny wymiar. Diecezja Rzeszowska świętuje dzisiaj 17. rocznicę swojego powołania. Po raz kolejny uroczystość ta obchodzona jest w rzeszowskim kościele OO. Bernardynów. 

 

Zdjęcia: o. Wiktor P. Tokarski OFM

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.