Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Modlitwa w intencji zmarłych pod Smoleńskiem

W sobotę, 10. kwietnia wszystkich nas zaskoczyła smutna informacja o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Od samego początku w naszej Bazylice trwają modlitwy w intencji ofiar katastrofy, a także wszystkich pogrążonych w żałobie. W czasie każdej Mszy świętej wzbudzane są intencje za zmarłych. Odbywają się Msze święte.

W czwartek o 15.00 sprawowana była kolejna Eucharystia w intencji tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Intencja Mszy świętej została zamówiona przez Starostę Rzeszowskiego i Radę Powiatu Rzeszowskiego. Celebracji liturgicznej przewodniczył o. Rafał Klimas OFM, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Po Mszy świętej odbyła się specjalna sesja Starostwa Powiatowego poświęcona wydarzeniom pod Smoleńskiem.

W piątek o 15.30 Bazylika gościła przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, którzy Mszą świętą pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Kazimierza Górnego, rozpoczęli nadzwyczajną Sesję Semiku. W czasie liturgii członkowie zarządu czytali Słowo Boże. Po Mszy świętej złożono u stóp Matki Bożej Rzeszowskiej 96 kwiatów upamiętniających ofiary katastrofy. Następnie członkowie Sejmiku wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których był o. Rafał Klimas OFM udali się do sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego.  Ojciec Kustosz przedstawił tam sylwetki duchownych, którzy stracili życie w katastrofie. 

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.