Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Msza święta prymicyjna
Neoprezbiterzy, którzy 26 maja, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego otrzymali sakrament święceń kapłańskich w rzeszowskiej katedrze, odprawili uroczystą Mszę świętą w naszej Bazylice. We wtorek wieczorem, u stóp Matki Bożej, Pani Rzeszowa siedemnastu kapłanów wyświęconych przez J. E. ks. bpa ordynariusza Kazimierza Górnego dziękowało Matce Najświętszej za wszelkie łaski, jakie wyprosiła u swojego Syna, i zawierzało Jej drogę życiowego powołania. Eucharystii przewodniczył neoprezbiter ks. Tomasz Ryczek.
Na początku Mszy świętej kustosz Sanktuarium o. Wiktor P. Tokarski podkreślił, że powołanie kapłańskie może być wielką radością i pokojem serca. Życzył młodym kapłanom, aby zawsze wzorowali się na Chrystusie.
W homilii neoprezbiter, ks. Tomasz Wójcik dziękował Bogu za wielki dar kapłanów.
- To Bóg, Duch Święty powołuje wybranych przez siebie ludzi do szczególnej służby w swoim Kościele, i prowadzi, aby to powołanie rozwijali i umacniali. Kapłan, głosząc Ewangelię, podporządkowuje się Jej wymaganiom, Ona staje się dla niego najcenniejsza. Tak jak Apostołowie, dla Dobrej Nowiny opuszcza wszystko, co kocha, i idzie za Jezusem. Jeśli w pełni zaangażuje się w swoją misję, otrzyma stokroć więcej. Tylko taka motywacja przynosi owoce.
Powoływał się na słowa bł. Jana Pawła II, który zachęcał do ciągłego kontemplowania oblicza Jezusa. Jedność ze Zbawicielem prowadzi bowiem do radości ducha, i podejmowania wielu prac apostolskich. Zapewnił, że będą starać się być dobrymi pasterzami na wzór Chrystusa, chociaż zdają sobie sprawę, że nie jest to zadanie łatwe. Dlatego zwracał się do wiernych prośbą, aby za wstawiennictwem Matki kapłanów, modlili się w ich intencji.
Na zakończenie Mszy świętej nowo wyświęceni kapłani na mocy przywileju otrzymanego od Ojca Świętego udzielili indywidualnego błogosławieństwa.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.