Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Nabożeństwo Transitus, czyli śmierci św. Franciszka z Asyżu
W Wigilie Uroczystości naszego Zakonodawcy św. Franciszka z Asyżu w każdej franciszkańskiej świątyni wspominamy Jego śmierć poprzez udział w specjalnym nabożeństwie zwanym Transitus, czyli przejście z tego świata do Ojca niebieskiego. św. Franciszek zmarł 3 października 1226r. zaś 4 października w Zakonach Franciszkańskich przypada jego liturgiczna Uroczystość.
Wieczornej Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię Ks.Bp Ordynariusz Jan Wątroba a koncelebrowali Księża Infułaci, Ks. Dziekan oraz kapałni diecezjalni i zakonni. W Mszy św. uczestniczyli także przedstawiciele Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz Franciszkańskiej Młodziezy Oazowej a także siostry zakonne i czciciele św. Franciszka.
Nabożeństwu Transitus przewodniczył o. Rafał Klimas, gwardian i kustosz. Dołączyli na nie także Ks. Bp Edward Białogłowski i Ks. Bp Kazimierz Górny. Po odpowiednich śpiewach i odczytaniu opisu śmierci św. Franciszka z uniesionymi rękami zanosiliśmy nasze modlitwy do Boga, dziekując za tak wspaniałego Świętego.

Autor:AS / 2016-10-03

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.