Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Narodowy Dzień Życia

W wigilę uroczystości Zwiastowania Pańskiego w całej Polsce obchodzony jest V Narodowy Dzień Życia. We wszystkich diecezjach Polski miały w tym dniu miejsce lokalne uroczystości. W Rzeszowie obchody te trwają od 20 marca obejmując modlitwę w intencji ochrony życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także związane z tym tematem wydarzenia kulturalno-edukacyjne. Główne uroczystości religijne miały miejsce w Bazylice OO. Bernardynów. 

O godzinie 17.00 obrońcy życia prowadzili różaniec w intencji Ojczyzny, a potem modlili się rozważając drogę krzyżową. Msza święta wieczorna sprawowana była przez ks. Infułata Wiesława Szurka, wikariusza biskupiego, w asyście dyrektora rzeszowskiej "Caritas" - ks. prałata Stanisława Słowika i lokalnej wspólnoty Bernardynów. W wygłoszonej homilii ksiądz Infułat podkreślał wartość ludzkiego życia i potrzebę jego ochrony od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci.

 

Zdjęcia: o. Wiktor P. Tokarski OFM

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.