Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej
1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Będzie to czas głębokiego przeżywania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, a potem obchód Pachy Chrystusa. Prosimy o modlitwę w intencji spowiedników i przystępujących do spowiedzi.
 
2. W dniu dzisiejszym spowiadamy w czasie każdej Mszy świętej. W pozostałe dni Wielkiego Tygodnia spowiedźodbywać się będzie w następujących godzinach:
-   w poniedziałek, wtorek i środę – od 6.00 do 19.00;
-   w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – od 6.00 do 17.00;
-   w Wielką Sobotę – od 6.00 do 12.00;
-   w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i poniedziałek wielkanocny – nie spowiadamy.
Osoby niedosłyszące i słabosłyszące mogą prosić o spowiedź w zakrystii po każdej Mszy świętej do środy włącznie. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. Pierwszopiątkowa spowiedź dzieci odbędzie się w auli Jana Pawła II we czwartek o 16.30.
 
3. W poniedziałek przypada 7 rocznica odejścia do nieba Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym dniu będą wystawione jego relikwie do prywatnej adoracji, a wieczorem o 18.30 zostanie odprawiona Msza święta z kazaniem, po której odśpiewamy responsorium.
 
4. W Wielki Czwartekzapraszamy na drogę krzyżową o 17.00, a po niej – na Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Rozpoczniemy nią rozpocznie Święte Triduum Paschalne, czyli obchód Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Po Mszy świętej Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony w Ciemnicy. Adoracja będzie trwała do 22.00.
 
5. W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o 6.00. Na 17.00 zapraszamy na drogękrzyżową, ana 18.00 –na Liturgię Męki Pańskiej. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Wszystkich, którzy odprawiają pierwsze piątki miesiąca (w tym także dzieci) informujemy, że komunię świętą będzie można przyjąć tylko podczas wieczornej liturgii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim będzie trwała do 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 
6. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotębędzie miało miejsce w korytarzu przy Bazylice w godzinach od 8.00 do 15.00. Zachęcamy, aby adorować Najświętszy Sakrament. Kościół będzie otwarty od 5.30. Zachęcamy, aby do wieczora powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych.
 
7. Liturgia Wigilii Paschalnejrozpocznie się na placu św. Jana z Dukli w sobotę o g.  20.00. Jest to już liturgia Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego sprawuje się ją po zachodzie słońca. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą świece. Po zakończonym nabożeństwie kościół zostanie zamknięty do 5.30 następnego dnia.
 
8. Procesja rezurekcyjnaodbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00. Będzie jej przewodniczyć ks. bp Edward Białogłowski. W tym dniu druga Msza święta będzie sprawowana o 8.00, a nie o 7.30.
 
9. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 rozpocznie się wielkanocny kiermaszzorganizowany przez Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół nr 1. Dochód z akcji przeznaczony będzie dla uczniów tej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
 
10. Dzisiaj też kończymy akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Skarbonki można składać w zakrystii. Zebrane fundusze zostaną wykorzystane na pomoc biednym
 
11. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają charytatywną działalność naszego Sanktuarium. W tym tygodniu Zespół Caritasprzygotuje paczki dla ubogich rodzin naszej parafii. Będą one wydawane w Wielką Środę od g. 15.30. W Wielki Czwartek zaś grupa Caritas będzie rozprowadzała „chlebki” na stół wielkanocny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dalszą pomoc ubogim.
 
12. Przy ołtarzu św. Antoniego można jeszcze składać ofiary na kwiatydo Grobu Pańskiego.
 
13. W kiosku klasztornymdostępne są baranki cukrowe na wielkanocny stół, prasa katolicka i pamiątki z naszego Sanktuarium.
 
14. Dzisiaj na 17.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.