Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Świętej Rodziny
1. W czwartym dniu Oktawy Narodzenia Pańskiego przeżywamy dzisiaj Święto Świętej Rodziny. Ponieważ przypada ono na dzień 28 grudnia we wspomnienie Młodzianków, Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XI Marsz za Życiem w Rzeszowie. Rozpoczęcie Marszu dzisiaj o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu i przejście do naszej Bazyliki, gdzie o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program słowno -muzyczny w wykonaniu młodzieży, a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego.
 
2. W środę zakończenie starego roku. O godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne a następnie Msza św. Natomiast o północy uroczystą Mszą św. rozpoczniemy Nowy Rok. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
 
3. W czwartek Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Przypominamy, że 1 stycznia każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św.
 
4. Drugiego stycznia przypada I piątek miesiąca, a sobotę 3 stycznia odwiedziny chorych w parafii.
 
5. W przyszłą sobotę nasza franciszkańska młodzież uda się z tradycyjną kolędą do bloku przy ul. Jabłońskiego. Złożone przy tej okazji wolne datki przeznaczone zostaną na ich wakacyjne rekolekcje. Będziemy wdzięczni za życzliwe ich przyjęcie. Natomiast w Niedzielę 4 stycznia nasza  młodzież zaprasza na koncert kolęd i pastorałek oraz adorację Żłóbka, który odbędzie się w Bazylice po Mszy św. o godz. 12.
 
6. O. Rafał Klimas (kustosz) i Pan Michał Legowicz (organista), serdecznie zapraszają na „wspólne kolędowanie w bazylice”, w przyszłą Niedzielę o godz. 17.30.
 
7. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolęda"), w naszej parafii rozpocznie się w dniu 7 stycznia, czyli po uroczystości Trzech Króli.  Program Kolędy podamy w przyszłą Niedzielę.
 
8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 7 stycznia 2015r ok. godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej). Zapisy w Bernardyńskim Centrum. Poprowadzi go o. Marian Wachowicz OFM, wikary parafii.

9. Zachęcamy rodziców, aby przyprowadzali dzieci do oglądania ruchomej szopki w naszej Bazylice i adoracji Dzieciątka Jezus. Może to być dobrą i mądrą lekcją uczenia o tajemnicy przyjścia Boga do wszystkich ludzi, bowiem spotkamy przy żłóbku różne stany i różne zawody, ludzi zamożnych i ubogich, ludzi wykształconych jak magowie i prostych jak pasterze. Każdego roku liczniejsze postacie w szopce mówią nam o tym, że Bóg przygarnia do siebie wszystkich.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.