Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Zesłania Ducha Św.
1.Gościmy pośród nas o.Florencjusza Grabarczyka OFM, naszego współbrata, który pracuje na misjach w Argentynie. Podczas każdej Mszy św. głosi do nas Słowo Boże i dzieli się z nami swoim doświadczeniem wiary, przeżywanej w Ameryce Łacińskiej. Po Mszy św. zbiera ofiary do puszki na cele misji, za które serdecznie dziękujemy.
 
2. Dzisiaj kończymy okres wielkanocny. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt przeżywamy liturgiczne święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. W naszym Sanktuarium porządek Mszy św. świąteczny, tzn., że nie będzie Mszy św. o 12 i 15. Choć nie ma obowiązku uczestniczyć jutro w Mszy św., to jednak zachęcamy,  aby dzień ten uczcić i Matce Kościoła zawierzyć w modlitwie, nasze rodziny i nasz naród.
 
3. W sobotę 11 diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia prezbiteratu. We wtorek 26 maja, na Dzień Matki przyjdą do Sanktuarium Pani Rzeszowa, aby o 18.30 odprawić Mszę św. prymicyjną i udzielić nam prymicyjnego błogosławieństwa.
 
4. W sobotę 30 maja o godz. 11.00. będzie miała miejsce koronacja wizerunku Matki Bożej Głogowskiej p.w. „Uzdrowienia chorych”.  Zachęcamy do udziału w tym hołdzie na cześć Matki Najświętszej. Prosimy, aby udający się do Głogowa na tę uroczystość,  umieścili w samochodach na szybie białą kartkę, będzie to znak dla Policji i Służb porządkowych, parkingi będą blisko miejsca celebry.
 
5. W niedzielę, 31 maja odbędzie się w Rzeszowie kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy na ten Marsz całe rodziny, by w dzisiejszym czasie, gdy tak nachalnie walczy się z rodziną, małżeństwem i życiem, zamanifestować nasze przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia ludzkiego. Marsz rozpocznie się Mszą św. (wyjątkowo w tym roku) w kościele Chrystusa Króla o godz. 13.30, a następnie przejdzie na rzeszowski Rynek.
 
6. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, zwraca się z ogromną prośbą o bezinteresowną pomoc bliźniemu poprzez honorowe oddanie krwi. Najbardziej potrzebne teraz grupy krwi: 0 (+) zero plus, 0 (-) zero minus, A (+) plus, A (-) minus. Krew można oddać od poniedziałku do piątku: w Przychodni przy ul. Wierzbowej 14.
 
7. Studenci Wydziału Pedagogicznego i Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego organizują IV Koncertu Charytatywnego pod hasłem "Nadziani Nadzieją". Koncert odbędzie się w czwartek o godz.18:30 w sali koncertowej Wydziału Muzyki przy ul. Dąbrowskiego 83. Wstęp wolny, a zebrane dobrowolne datki przeznaczone będą na leczenie osób dotkniętych chorobą nowotworową, spośród społeczności akademickiej.
 
8. Parafialny Zespół Caritas w najbliższy wtorek i środę będzie wydawał żywność, oraz jabłka: we wtorek od godz. 11 do 19 i w środę od 9 do 18.
 
9. We wtorek 6 dzień Nowenny do św. Antoniego, przed odpustem ku jego czci. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny, oraz uczczenie relikwii świętego.
 
10. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przypada:
- we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 
11. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Stanisława Muller z ul. Sienkiewicza. Polecajmy ją, miłosierdziu Bożemu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.