Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Nowa szopka jest już gotowa
Mówią o niej "największa i najpiękniejsza w Rzeszowie". Kochają ją dzieci. Chętnie oglądają dorośli. Dzisiaj z radością informujemy, że szopka jest już gotowa. Prace nad nią trwały od 10 grudnia i były bardzo intensywne, gdyż w tym roku szopka przeżyła wiele zmian. Pomysłodawcą nowej scenografii betlejemskiej jest nasz brat zakrystianin Wawrzyniec Smyrdek, a w pracach pomagali mu z oddaniem: Jan Trzciański, Marcin Trzciański i Kamil Apriasz.
Centralną sceną szopki jest betlejemska grota z Maryją i Józefem pochylonymi nad Dzieciątkiem Jezus. Wokół niej po lewej i prawej stronie zostały ulokowane zabudowania z ruchomymi figurami przywiezione z Włoch, stawy z podświetlanymi fontannami, góralska wioska składająca się z kilku drewnianych domków przywiezionych prosto z Zakopanego, a także figurki pasterzy z owcami, które już za kilkanaście dni zostaną uzupełnione przez figury trzech króli. Wtedy też figurka Dzieciątka Jezus spoczywającego w żłobie zostanie zastąpiona przez Dziecię Jezus zasiadające na tronie i z ręką wziesioną w geście błogosławieństwa.
 Uroczysta inauguracja tegorocznej szopki nastąpi przed "Pasterką", kiedy to kustosz sanktuarium w uroczystej procesji wniesie do kościoła figurę Dzieciątka Jezus i umieści ją w żłóbku. Szopkę będzie można oglądać do 16 stycznia przyszłego roku.

Zdjęcia: o. Wiktor P. Tokarski OFM

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.