Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Nowy obraz Miłosiernego Jezusa

Kilka tygodni temu z korytarza Męki Pańskiej w naszej Bazylice dokonano zuchwałej kradzieży obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz ten umieszczony był na ołtarzu, przy którym gromadziło się wielu wiernych. Pomimo działań Policji i akcji informacyjnej lokalnych mediów nie udało się go odzyskać.  

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 w naszym kościele sprawowana była uroczysta Msza święta, po której o. Artur Stępień OFM dokonał aktu poświęcenia nowego obrazu "Jezu Ufam Tobie!",  namalowanego i ofiarowanego przez panią Elżbietę Płodzień. Obraz umieszczono na Ołtarzu Krzyża Świętego. Obecnie ołtarz i cały korytarz jest monitorowany i zabezpieczony alarmem.

W tym miejscu Ojcowie Bernardyni pragną wyrazić szczere wyrazy wdzięczności rzeszowskiej Policji, a także dziennikarzom Radia Via, Radia Rzeszów, Telewizji Rzeszów oraz "Nowin", za próbę pomocy w odnalezieniu skradzionego obrazu. Szczególne podziękowanie kierujemy do autorki i ofiarodawczyni nowego obrazu dla naszego Sanktuarium.

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.