Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
O. Waldemar Batorski OFM odszedł do Pana
Ze smutkiem zawiadamiamy, że 2 lipca 2012 r. w szpitalu w Lublinie zmarł o. Waldemar Batorski OFM, który przez ostatnie siedem lat pełnił posługę spowiednika i kaznodziei w naszym rzeszowskim kościele.
Ojciec Waldemar, urodził się 24.12.1952 roku w Podlesiu Małym k. Radecznicy (diecezja zamojsko-lubaczowska), do zakonu OO. Bernardynów wstąpił 02.09.1972 roku. Po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym OO. Bernardynów w Krakowie i Kalwarii Zebrzydowskiej (1974-1978) przyjął święcenia kapłańskie 21.06.1978 r.. Pracował w Leżajsku (1978-1983), Skępem (1983-1991, gwardian), Przeworsku (1991-2000) i Dukli (2000-2005), a od 2005 w klasztorze OO. Bernardynów w Rzeszowie.
Msza święta żałobna w intencji zmarłego została odprawiona w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie, we środę o g. 18.30. W obecności kapłanów diecezjalnych i zakonnych przewodniczył jej J. E. ks. bp Edward Białogłowski, a kazanie wygłosił o. Marian Wachowicz. Kaznodzieja podkreślał, że o. Waldemar pochodził z bardzo głęboko wierzącej rodziny, miłującej nade wszystko Boga. Rodzice zaszczepiali tę miłość swoim dzieciom od najmłodszych lat. Wzrastając przy Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy, O. Waldemar pokochał także św. Antoniego i św. Franciszka, a z czasem zrodziło się w nim powołanie do bernardyńskiej prowincji zakonnej. Na zakończenie Mszy świętej bp Edward powiedział o zmarłym:  "Dostojny, serdeczny, zawsze uśmiechnięty. Było w nim coś z duchowej dystynkcji, zarówno w jego celebrze, jak i głoszeniu słowa Bożego, a także w posłudze w konfesjonale. Mimo choroby, cierpienia gorliwie wypełniał swoje kapłańskie obowiązki. Prowadził życie ofiarne, ciche, franciszkańskie, i bardzo owocne".
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 5 lipca w Radecznicy - rodzinnej miejscowości zmarłego. Przewodniczył im Prowincjał Bernardynów o. Jarosław Kania, a kazanie wygłosił Wikariusz Prowincji o. Kazimierz Kowalski. Ciało zmarłego zostało złożone w zakonnym grobowcu na radecznickim cmentarzu.

Msze święte gregoriańskie za zmarłego o. Waldemara zostaną odprawione w naszym kościele w miesiącu listopadzie (codziennie o 18.30). Wieczny odpoczynek racz mi dać Panie!

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.